Taani saatkonna koostatud kliima- ja energiateemalisel näitusel saab teada, kuidas vastata isiklikult globaalsele väljakutsele - kliimamuutustele. Kõigis Eesti maakondades ringi rändav näitus jõuab oktoobri alguses Tartu Keskkonnahariduse Keskusesse.

Näitus "Kliimamuutused - globaalne ja isiklik väljakutse" annab ülevaate kliimamuutustest ja ÜRO kliimakonventsioonist, 2009. aasta lõpul Kopenhaagenis toimuvast konverentsist COP15 ning taastuvenergia ja energiasäästu võimalustest. Näiteid on toodud nii Taanist kui ka Eestist. Näituse külastajad saavad osaleda temaatilisel viktoriinil ning vaadata lühifilmi "Ühiskondlik vastutus - energiasääst Eesti-Taani ettevõtetes". Videoklipp tutvustab lühidalt kliimamuutuste ja kasvuhoonegaasidega seotut ning toob näteid Eesti-Taani ettevõtete energiasäästu viisidest.

Näituse on koostanud Taani Saatkond (http://www.ambtallinn.um.dk/et/).

Kliima- ja energiateemaline näituse avamine toimub esmaspäeval, 5. oktoobril kell 16 Tartu Keskkonnahariduse Keskuses, Kompanii 10. Näitus on kõigile huvilistele avatud 16. oktoobrini tööpäeviti kell 10-17. Rühmakülastused palun eelnevalt registreerida telefonil 736 6120 või info@teec.ee.