Alates 1. juulist veab kahes Lasnamäe piirkonnas (Pae-Ülemiste piirkond nr 10 ja Priisle-Mustakivi piirkond nr 12) segaolme-, vanapaberi-, biolagunevaid- ja suurjäätmeid Ragn-Sells AS.

Seni kehtinud jäätmeveo lepingud teiste jäätmevedajatega on lõppenud. Muutuda võivad senised väljakujunenud veopäevad ja sagedused. Korraldatud jäätmevedu toob piirkonnas kaasa ka prügi liigiti sorteerimise.

„Piirkond on suur ja uut infot klientide jaoks on palju. Kutsume kõiki kliente üles mõistvale suhtumisele ja anname endast parima, et üleminek meie teenindustavadele ja konkursiga sätestatud tingimustele võimalikult sujuv oleks,“ ütles Ragn-Sells AS Põhja piirkonna juht Priit Sipelgas.

 

Korraldatud jäätmeveos (KOJV) pannakse palju paika konkursi tingimustega, samuti on seadusandlikud piirid rangemad kui vabaturul (mahutite hulk, suurused, tühjendussagedused ja hind).  „Meie eesmärk on pakkuda sujuvat teenindust, kuid eks alguses võib esineda probleeme nii objektide ülesleidmisega, arvetega kui ka teenindamisega, sest piirkond on väga suur hõlmates ca 70 000 inimest. Kõige suuremad mured on aga seotud inimeste harjumuste muutmistega. Püüame olla paindlikud, kuid kõikide soovidele on kahjuks raske vastu tulla,“ rääkis Priit Sipelgas.

 

Sipelga sõnul soovivad paljud kliendid muuta veopäeva ja enamus soovidest on kogunenud reede, pühapäeva ja esmaspäeva peale. „Püüame soovidega arvestada, kuid juba praegu on näha, et nendele päevadele langeb liiga suur maht. Seega loodame veopäevade muutmisel kliendipoolsele paindlikkusele.“

Täiesti uus teema selles piirkonnas on prügi sorteerimine ehk liigiti kogumine. Tulenevalt konkursitingimustest tuleb alates viie korteriga elamul lisaks olmejäätmete konteinerile omada paberi ja papi konteinerit ning  alates kümnest korterist biojäätmete konteinerit. „See tähendab, et inimestel tuleb hakata paberit-pappi ja ka biolagunevaid jäätmeid eraldi koguma. Seeläbi vähenevad olmepürgi mahud ja säästame ka keskkkonda. Samas teame, et inimeste harjumuste muutmine on keeruline ja aega nõudev protsess,“   rääkis Priit Sipelgas.

Korteriühistud saavad kasutada teavituseks infot Ragn-Sellsi kodulehelt, kus on olemas sorteerimisjuhendid. Nendel klientidel, kellel veel ei ole vastavaid konteinereid, tuleks Ragn-Sellsiga ühendust võtta.


 

Lisainfo lasnamäelastele seoses korraldatud jäätmeveoga.