27. oktoobril sõitsid turvakodude lapsed üle Eesti kokku Rakvere Teatrisse, et osa saada hiljuti lavastunud Muumitroll ja Sabatäht etendusest ning ringkäigust teatri lavatagustesse ruumidesse.

Rakvere teatris toodi septembris lavale Muumitroll ja Sabatäht etendus, mille lavastajaks Üllar Saaremäe. Lavastusest sai osa 135 turvakodu last Tartust, Tallinnast, Pärnust, Harjumaalt ja Ida-Virumaalt koos saatjatega.

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi: „Teatrikülastus täitis omamoodi ka eesti- ja venekeelsete laste lõimumise eesmärki. Narva ja Rakvere vaheline maa pole kõige pikem, kuid eestikeelse etenduse külastus oli vene keelt emakeelena kõnelevatel lastel esmakordne. See oli suursündmus, kus lapsed panid ka oma keeleoskuse proovile. Ma arvan, et põnev oleks minna eestikeelsete lastega ka venekeelsetele üritustele, see avardaks ja rikastaks kindlasti nende maailmapilti ning tõstaks esile keeleoskuse olulisust.“

Rakvere teatri näitlejad lastega

Hommikul teatrimajja jõudes ootas lapsi esmalt ees elamusterohke etendus, kus sai nautida nii teatri- kui ka filmielamusi. Etenduse järgselt olid lapsed rõõmsalt elevil, sest neil oli võimalus kiigata lavatagustesse ruumidesse: lavale ja grimmiruumi, kostüümide ja lavadekoratsioonide panipaika ja mujale, kus kees vilgas elu etenduse järgselt. Suurt imestust pälvisid laste seas kostüümilao sisu ja grimmitoas tehtavad tööd. Nii saadi teada, kuidas inimesest saab jänes ja blondist näitlejannast nõiamoor jms. Teatrimaja giidid jagasid elavalt seikasid teatrimaja argipäeva tegemistest.

„Minu sõbrannad pole küll pääsenud sinna lava taha, ma olen nüüd eriline! Ma usun, et nad on ikka natuke kadedad ka, kui mu tänastest seiklustest kuulevad.” arvas kaheksane Evelin.

Etenduse ja ekskursiooni järel ootas lapsi teatrikohvikus kõhutäide, et pikal teel tagasi koju nälg näpistama ei hakkaks. Suur oli laste imestus, kui nende seltsi tulid Muumitroll ja Piripiiga ning Nuuskmõmmik, jagades meeleldi autogramme noorte austajate kavalehtedele.