Sellel suvel võttis Põhja - Tallinna linnaosavalitsus koostöös Maailmakoristuspäevaga ette linnaosa arvukate randade koristamise ürituste seeria. 26. juuli koristusüritus kutsus huvilisi kokku Stroomi randa.

  • Jäätmed
  • 27. juuli 2023
  • Foto: Pärast rannakoristusüritust ette võetud kokkuvõttehetk / Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Talgutööst võtsid osa umbes 20 inimest lähemalt Tallinnast ja kaugemalt kui Tallinnast. Üldprügi korjati suurde prügikotti, konid aga eraldi saiakotti, sest neid kasutab toorainena ära Filaret. Kuna Stroomi ranna eest kannavad hoolt tervelt kaks koristusteenuseid pakkuvat firmat, siis ranna üldpilt oli küllaltki puhas, hoolas otsija võis midagi leida kibuvitsapõõsaste vahelt või mikroprügi, mida üliraske kätte saada.  Riiklikul tasemel tuleb keelustada mikroprügi tekitavate tehislike konfettide maaletoomine ja kasutamine. Ka oli Stroomi randa pillutud ilmselt pulmade käigus puruks jõuluehteid ja õhupalle. Sellise prahistamise eest oleks õige korraldada pidulik sundlahutamine.

Ilm oli ilus, eelmisel päeval maha sadanud tugev vihm oli liivast välja pesnud ohtralt konisid. Kokku saadi neid ehk kilo jagu. Muud prahti tuli rohkem. Suuremaid esemeid ei hakatudki ürituse telgi juurde tassima vaid annetati need ranna tavalistesse prügikonteineritesse. Taaskasutatavaid esemeid ei leitud. 

Põhja - Tallinna koristustalgud jätkuvad kahe nädala pärast kolmapäeval kell kuus. Seekord on plaanid koristada Kopliranna piirkonda, kus prügi pidada rohkem olema. Üritusel osalejate vahel joositakse välja priipääsmeid NÖEPi kontserdile, mis toimub 19. augustil. Talgutel osalejad saavad ka juua spordijooki ja hiljem näksida küpsiseid. Taimetoidust pole sellel üritusel muidugi juttugi. Koristusaktsioonid jäävad toimuma kahenädalase intevalliga suve lõpuni.