Reeded saavad rattarikkaks

Alates 22. maist kutsub algatus Eesti Rattarikkaks kõiki huvilisi reedeti ühiselt rattaga tööle sõitma. Algatuse eestvedajad on veendunud, et rattaga on linnas lihtsam ja kiirem liigelda kui teiste liiklusvahenditega.

Algatuse koordinaator Maario Laas:“ Sageli juhtub, et just reedeti on linnades suuremad ummikud, mis ei võimalda autoga kiiresti soovitud paika jõuda. Meie väidame, et rattaga saab linnas kiiremini liigelda kui muude liiklusvahenditega. Selleks, et inimesed saaksid antud väite õigsuses ise veenduda, kutsume kõiki huvilisi reedeti ühiselt rattaga tööle või kooli sõitma. Lisaks annab rattasõit päeva hakul ka parema enesetunde ja hea tuju.“

Järgneval neljal reedel korraldab algatus Eesti Rattarikkaks Tallinnas ja Tartus huvilistele ühiseid rattasõite erinevatest linnaosadest kesklinna. Kõik ühissõidud algavad  Tallinnas 8.15 ja Tartus 8.30.  Sõidetakse rahulikus tempos, mis sobib argiriietuse ja ka kontsakingaga sõitjatele. Liituda saab sõitjatega ka poole marsruudi pealt. Rattureid juhivad algatuse eestvedajad, kes ootavad neid stardipaikades ning sõidavad huvilistega terve marsruudi läbi.

Rattasõitude kava ja marsruudid leiate SIIT.