Vastalanud uue aasta avapauguna kutsub Reval Folk kokku duo, kes pole koos musitseerinud üle viie aasta - Peeter Rebase ja Tiit Kikase! Sissejuhatavaks esinejaks on neljal käel rahvakannelt mängiv Duo Ruut.

Võib öelda, et sel õhtul loob Reval Folk silla erinevate folgipõlvkondade vahel. Esimest korda Reval Folgi ajaloos võetakse sel kontserdil appi tehnika – austusest selle vastu, et Tiit Kikas oli esimene muusik, kes alustas Eestis nii elektriviiuli kui luuperi kasutamist!  Piletid on müügil Ticketeris ja on eelmüügis soodsamad!

Reval folk seob kokku uue ja vana: Peeter Rebane ja Tiit Kikas

Peeter Rebane ja Tiit Kikas on Tallinnast pärit muusikud, kes on panustanud Eesti pärimusmuusika ellu juba rohkem kui 20 aastat kollektiividega Folkmill ja Dagö. Mõlemad artistid on teinud koostööd lugematu hulga Eesti ja välismaa artistidega, osalenud mitmetes muusikalistes ettevõtmistes ning teinud ka sooloprojekte. Reval Folgi raames astuvad Peeter Rebane ja Tiit Kikas üles pärast 5-aastast koosmängimise pausi, mängides nii 20 aastat vanu akustilisi palu kui uuemat omaloomingut.

Sissejuhatav esineja on sel korral Eestis mitmeid auhindu võitnud, neljal käel üht rahvakannelt mängiv kollektiiv – duo Ruut. Koosluse moodustavad Ann Lisett Rebane ja Katariina Kivi. Mõlemad neiud õpivad Vanalinna Hariduskolleegiumis.

Uksed avanevad, nagu ikka, kell 18.00, et enne kontserdi algust sõpradega rahulikult juttu puhuda. Kohapeal tegutseb kõigi lapsevanemate rõõmuks juhendatud tegevustega lastetuba.

Peeter Rebane ja Tiit Kikas
Peeter Rebane ja Tiit Kikas

PEETER JA TIIT ENDAST

"Tiit Kikas ja Peeter Rebane alustasid koosmusitseerimist varastel 90-ndatel, kui valdav muusikastiil Eestis oli ... ütleme otse, päkapikudisko. Rahvamuusikahuvilistega koos alles uuriti meie vanu juuri ja otsiti uut kõla, et vabaneda “nõukaaja rahvamuusika” painest. Otsingud viisid koostöös viiuldaja Indrek Kaldaga eesti pärimusmuusika juurest ka iiri rahvamuusika juurde, mis 90ndate teises pooles tohutult populaarne ja kuulatav oli. Siiski on algusest peale olnud duol Kikas&Rebane hoopis oma repertuaar, originaallooming, mis, põhinedes unikaalsele mängustiilile ja kergele akustilise popi kõlale, omandas kindla kuulajaskonna juba 90ndate diskomuusikast läbiimbunud ajastul. Tollal loodud instrumentaalpaladest on saanud koos Lauri Saatpalu tekstidega nii mõnedki Folkmilli või Dagö lood."

Duo Ruut: Ann-Lisett Rebane ja Katariina Kivi.
Duo Ruut: Ann-Lisett Rebane ja Katariina Kivi.

DUO RUUT

on kahest Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilasest (Ann-Lisett Rebane ja Katariina Kivi) koosnev duo, kes laulab peamiselt regilaule ja mängib samal

ajal neljal käel korraga üht rahvakannelt, kasutades seda üheaegselt meloodia-, harmoonia-, ja rütmipillina, luues väga erinevaid helimaastikke. Ansambli repertuaar koosneb enda loodud, omanäolistest rahvamuusikatöötlustest. 2018. aastal võitis Ruut Eesti Pärimusmuusika Keskuse üleriigilise noorte pärimusbändide konkursi, lisaks pälvis Noortebänd 2018 peaauhinna. 2017. aastal võitsid tüdrukud Mooste konkursi Elohelü.

 

REVAL FOLK

MTÜ Reval Folk asutati 2017. aasta sügisel. Kodanikualgatuse korras sündinud kontserdisarjas tehakse koostööd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika erialaga.

Kontserdisarja eesmärk on tuletada inimestele meelde nende juuri, tuua pärimusmuusika ja sellel põhinev autorilooming Tallinna. Reval Folk tutvustab muusikuid nii Eestist kui ka välismaalt. Soovime kasvatada huvi pärimusmuusika eriala omandamise vastu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, et tagada kultuuri jätkusuutlikkus. Korraldame õpitubasid, suviti rahvusvahelist muusikalaagrit Reval Etno ning pakume kontserdivõimalusi ka mujal Eestis – nii on pärimusmuusika rohkem igapäevaellu haaratud.