Pärnu Rimi hüpermarketi ja Shalom Abikeskuse koostöö tulemusel jõuab alates juulist osa varem äraviskamisele kuulunud toidukaubast toimetulekuraskustes peredele.  Rimi Eesti Food plaanib lähiajal käivitada sarnaseid projekte ka teistes linnades asuvates kauplustes.

Rimi  Eesti  Food  turundus-  ja  kommunikatsioonijuhi Evelin Mägioja sõnul töötati  koos  mittetulundusühinguga     Shalom    Abikeskus    välja toidutarnesüsteem,  mille käigus antakse  abikeskusele  igal esmaspäeval, kolmapäeval  ja  reedel Pärnu Rimis mahakandmisele minev toidukaup. Mägioja sõnul  on  tegu  toodetega,  mille  pakendid on defektsed või mida ei jõuta müügiprognooside kohaselt enne müügitähtaja ületamist realiseerida.

„Shalom  Abikeskusega  õnnestus  luua  kestev  koostöö, kuna neil on olemas vajalikud toidukäitlemisload,“  ütles  Mägioja.  „Varasemalt  oleme samuti püüdnud sarnaseid projekte   käivitada,  kuid   meie  poole  pöördunud mittetulundusühingud  ei ole suutnud tagada nõuetele vastavaid tingimusi ja nii ongi senini  kõik müügilt kõrvaldatav toidukaup jõudnud  otse prügikasti,“ lisas Mägioja.

Ettevõtte  sõnul  plaanitakse  lähiajal  alustada  heategevusliku  süsteemi loomist  ka teistes  linnades.  „Arvestades, et Eestis on üle seitsmekümne tuhande  töötu,  kellest paljud  elavad väga rasketes tingimustes, siis on toiduainete   ressursside  olemasolul enam   kui  mõistlik  omalt  poolt keerulistel aegadel abiks olla,“ ütles Mägioja. Ta lisas, et vastasel juhul läheksid  kõlblikud  toiduained  lihtsalt äraviskamisele, mis on aga asjatu loodusressursi raiskamine.

Shalomi  projektijuhi ja Pärnu Eliisabeti koguduse töötaja Erika Kuke sõnul võimaldab toiduabi koostöös Rimiga toetada neid inimesi, kes sotsiaalameti abivajajate parameetritesse  ei  mahu.  „Sotsiaalamet  abistab  eelkõige inimesi,  kellel  pole elus enam praktiliselt midagi järel, kuid laenude ja suurte  arvete käes heitlevad töötuks jäänud pered sotsiaaltoetust ei saa,“ ütles  Kukk.  „Meie  püüame  aga jõuda just nende korralike inimesteni, keskoondamiste  ja  vallandamiste  tulvas  raskustesse  on sattunud ning omalt poolt kõhutäitega neid toetada,“ lisas Kukk.

Erika  Kuke  sõnul  puudub  antud hetkel adekvaatne ülevaade abivajajatest. „Möödunud nädalal panime kokku 15 abipakki, mis koostöös Pärnu Töötukassaga edastati  neile registreeritud  peredele,  kelle olukord on kõige kehvem,“ ütles  Kukk. „Kui info levib ja inimesed saavad teada toiduabi võimalusest, siis  ehk  õnnestub  alles  päriselt  näha, kui suur on puudust kannatavate perede hulk,“ sõnas Kukk.

Rimi  Food  Eestis  AS  kauplused  kuuluvad  Rootsi kapitalil põhineva Rimi Baltic  AB kaupluste hulka, mille ainuomanikuks on ICA Groupile kuuluv ICA Baltic  AB.  Kokku  on Rimi  Baltic AB-l kolmes Balti riigis 241 kauplust, sealhulgas  34  hüpermarketit  (neist  9 Eestis), 68 supermarketit (neist 9 Eestis),  138  odavmüügikauplust  (neist 57 Säästumarketit  Eestis)  ja 1 hulgiladu Eestis.