Rohelised pöördusid Tartu püramiidtamme kaitseks Keskkonnainspektsiooni poole

Eestimaa Roheliste Tartu piirkond esitas Keskkonnainspektsioonile palve uurida juhtumit, kus Jaani kiriku taga asuva kaitsealuse tamme vastu on lumesahaga lükatud hiiglaslik lumehunnik.

Rohelised paigaldasid lumehunnikule omaalgatuslikult infotahvli, mis tuletab meelde püramiidtamme kaitsestaatust. Kaitsealust tamme ümbritseva lumekuhja otsa torgatud plakatil on kirjas: "Kopamees! See püramiidtamm on looduskaitse all."

Kõnealune püramiidtamm võeti looduskaitse alla juba 1967. aastal, kuid Jaani kiriku taastamistööde käigus kadus selle juurest looduskaitseobjekte tähistav tammelehega märk. Eestimaa Rohelised asetasid täna lumekuhja otsa ka kaitsealuse objekti tammelehega sümboli.

"On arusaadav, et tänavalt tuleb lund lükata, kuid on kuritegelik valida selle ladustuskohana kaitsealune objekt," lausus EER Tartu piirkonna juht Peep Mardiste. "Et kaitsealusel puul on murtud oksi ning võib-olla kahjustatud ka tüve, siis pidasime õigeks pöörduda Keskkonnainspektsiooni poole juurdluse algatamiseks."