Kolmandat korda Eesti Pärimusmuusika Keskuse korraldatav saarte ja rannikualade tuur toob ühisele lavale kokku viiuli- ja häälekõlasid ühendava duo Leik ja kitarrivirtuoosi Andre Maakeri. Ka varasemalt muusikalist koostööd teinud muusikud loovad oma repertuaare ristates üllatustest säriseva atmosfääri, mis saab kõlama 7.-10. juunil Vormsil, Hiiu-, Saare-, ja Läänemaal.

Kava kokkupanemisel on muusikud saanud inspiratsiooni just kontsertpaikade asukohtadest, tutvustades kuulajatele Eesti saarte ja läänerannikule omaseid lugusid. Pärimuslugudele lisavad värvi omaloomingulised palad, millel on lisaks eesti mõjutustele ka veidi välismaist hõngu. Saaremaalt pärit Andre Maakeri muusikas leidub mitmeid kilde tema kodupaigast, Leiki repertuaari kuuluvad viisid Vormsilt, kus traditsiooniliselt mängiti pillilugusid, mida kutsuti just leikidest. 

Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab saarte ja rannikuala tuure, et tutvustada just nende piirkondade muusikalist pärandit. ”Usume, et seesugune lähenemine inspireerib ja motiveerib kohalikke kogukondi senisest veel agaramalt pillimängu ja pärimuslugude-laulude õppimisega tegelema, et piirkondlikku eripära väärtustada ja edasi anda, ” sõnab Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja Tarmo Noormaa. 

 

LEIK

Leik on viiuli- ja häälekõlasid ühendav duo, mille liikmeteks on Kelly Veinberg ja Elina Kasesalu. Leik kannab Eesti traditsioonilistest kõladest ammutatud elemendid koosmänguga värsketele radadele. Nende muusikat iseloomustab õrnus, voolavus ning naiselik ja julge energia. Leik tähendab skandinaavia keeltest eesti keelde tõlgituna koosmängu ja moodustub ka duo liikmete nimetähtedest. Leik pälvis 2022. aasta pärimusmuusikaauhindadel Etnokulp parima uue tulija tiitli. 

ANDRE MAAKER

Stiilimääratlusi vältides nimetab Maaker ennast pigem loovmuusikuks, jättes ruumi eri muusikastiilide vahel liikumiseks. Teda köidavad erinevad kõlamaailmad ja improviseerides tunneb ta end ühtviisi koduselt nii jazzi-, folgi-, roki- kui ka kammermuusika lavadel. Viimastel aastatel soovib kitarrist üha rohkem oma koostöödesse ka heliloojana panust anda. Neid töid tal on harilikult korraga käsil ikka üle kümne. 

 

Tuuri kontserdid toimuvad:

07.06 kell 18.00 Rannarootsi muuseum / Haapsalu

08.06 kell 18.00 Suuremõisa / Vormsi

09.06 kell 18.00 Kassari rahvamaja / Hiiumaa

10.06 kell 18.00 Saare KEK / Kuressaare

 

Lisainfot leiab Eesti Pärimusmuusika Keskuse kodulehelt.