Alates reedest, 28. oktoobrist on Rocca Al Mare keskuses avatud Euroopa esinduslikuim vahakujude näitus, mis toob külastajateni ajaloolised tegelased, kirjanikud ja kunstnikud. Kohtuda on võimalik nii Leonardo da Vinci elutruu kujuga kui ka uudistada „Jääaja“ multikategelasi.

Euroopas hinnatud vahakujude näitusel jõuab vaatajateni enam kui 40 elutruud vahakuju.

Näituse kuraator Armen Harutyunyan sõnas, et kõik figuurid on valminud Euroopa juhtivate vahakuju meistrite poolt, kes on oma töös kasutanud ajalooliselt usaldusväärseid andmeid ja tõendeid ning erilist tähelepanu on pööratud tegelaste kostüümidele.

Näitus on jaotatud mitmeks osaks – esindatud on ajaloost kuulsad leiutajad, kunstnikud ja kirjanikud, tänapäeval tuntud näitlejad ja lauljad,  aga ka populaarsed filmitegelased.

„Külastajatel on võimalik näha, millised nägid päriselus välja näiteks Leonardo da Vinci, Salvador Dali ja Michelangelo. Unikaalse vahakujude kollektsiooni pärliks on kompositsioon, mis põhineb Sandro Botticelli kuulsal maalil „Veenuse sünd“ ning lisaks ka Vana-Kreeka jumalanna – Pallas Ateena vahakuju,“ lisas Harutyuanyan.

Ta lisas, et lapsi rõõmustavad mitmed lastefilmidest ja multikatest tuntud tegelaskujud – sealhulgas filmi „Kariibimere piraadid“  kapten Jack Sparrow (näitleja Johnny Depp) ja piraadikuninganna Elizabeth Swann (näitleja Keira Knightley), aga ka populaarse multifilmi „Jääaeg“ tegelased.

„Vahakujude näituse eesmärk on olla nii meelelahutuslik, kuid ka hariv, sest realistlikud vahakujud annavad külastajatele arusaama, millised ajaloolised suurkujud päriselt omal ajal välja nägid,“ kirjeldas Harutyunyan.

Rocca al Mare keskuse juht Kristjan Maaroos lisas, et pealinna ühe suurima kaubanduskeskusena on Rocca al Mare jaoks oluline, et lisaks laialdasele kaubavalikule leiaksid külastajad keskuses ka meelepärast tegevust. „Kuna Euroopas hinnatud vahakujude näitusel on põnevat avastamist nii lastel, vanematel kui vanavanematel, siis kunstinäituse avamine kaubanduskeskuses toob elamused inimeste igapäevatoimingutele lähemale, et enamad külastajad saaksid sellest osa,“ sõnas Maaroos.

Vahakujude näitus avatakse Rocca Al Mare keskuses teise korruse aatriumis 28. oktoobril kell 14.00.

Näitusele sissepääs on tasuline.