29. aprillil selgitab Kadaka Konverentside sarja “Tervise teerajad” veebikoolitus inimsuhete dünaamikaid ja konstellatsioonide kasutusvõimalusi terapeut ja konstellöör Kadri Riisik.

Konstellatsioonid on Bert Hellingeri väljatöötatud rühmatöö meetod, mille abil tehakse nähtavaks alateadlikud mustrid ja suhete seosed. Mõnikord kasutatakse selle kohta ka väljendit "süsteemsed lahendused", sest just lahendustele suunatud muudatused toovad mõistmise ja sisemise selguse ning aitavad maandada pingeid. Kontsellatsioonimeetodiga alateadlikke dünaamikaid tuvastades avastame väljakutseid, mis takistavad meie kasvamist ja õppimist: välja tulevad varem varjus olnud ja teadvustamata suhtemustrid.

Harmoonilisteks paarisuheteks on vaja teadvustada nähtamatuid tegureid nagu meie ja partneri päritolu, perekond, suguvõsa varjatud dünaamikad ja palju muud. Me kõik tuleme suhetesse oma pagasiga, millest osa on teadvustatud, osa aga varjatud kujul. Just neid nähtamatuid mõjutajaid on võimalik nähtavaks teha süsteemse konstellatsiooni abil. Nii ongi 29. aprilli loengus juttu sellest, mis on õnnelike paarisuhete eeldusteks ning mis mõjutavad suhteid enim, toetudes konstellatsioonimeetodile.

“Viimane aasta on andnud võimaluse rohkem vaadata enda sisse ja mõelda ka oma lähisuhetele. Konstellatsioonimeetod on üks kasulik, kuid mitte liiga laialt tuntud viis eneseanalüüsiks,” tutvustas loengu teemat Leelo Lehtla, koolituste koordinaator.

Kadri Riisik on armastatud konstellöör, kes on lõpetanud Moskva Süsteemsete Lahenduste Instituudi perekonstellatsioonide eriala. Kadri teeb populaarseid töötubasid, individuaalseid vastuvõtte ja koolitusi, kirjastab konstellatsiooniteemalisi raamatuid ning organiseerib maailma tipptasemel konstellööride töötubasid, seminare ja täiendõpet Eestis.

Loeng toimub veebiülekandena ja eesti keeles. Registreeruda saab Fientas ning Piletilevi müügipunktides (lisandub vahendustasu). “Tervise teerajad” on koolitussari, mis aitab erinevate alade spetsialistide juhendamisel leida oma tõde tervislikust elust. Mai alguses tuleb sarja aiaduseris juttu kasvuhoone ABC-st (Liina Järviste, 04.05), stressi juhtimisest (Triin Möldre, 05.05), ärevusest ajurveeda vaatepunktist (Mirjam Hakkaja, 06.05) ning selja tervisest (Anne Tipner-Torn, 08.05).