Festival toimub 7.‒13. juunil 2021 üle Eesti. Festival kutsub väärtustama linnalooduse kui elukeskkonna mitmekesisust, märkama loodust linnas ning edendama jätkusuutlikke tarbimis- ja käitumisharjumisi.

 Uue muudatusena ei korraldata enam linnalooduse päeva Tartu kesklinna pargis, vaid festivali kavva lisandub rohkem erinevaid töötube, seminare või loenguid Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ja botaanikaaias ning Loodusfestivalil osalevate partnerite juures. Esialgseid ettepanekuid oodatakse festivali kaaskorraldajatelt töötubade kohta hiljemalt 30. märtsiks. Ettepanekud saab kirja panna siin.

Festivali raames toimuvale fotokonkursile "Metsik Linn", mis kutsub taas linnaloodust jäädvustama, saab pilte esitada 1. aprillist 16. maini. Täpsema info leiab festivali kodulehelt märtsis.

Loodusfestivali kavas on ka traditsiooniks saanud loodusvaatluste maraton, mis sellel aastal leiab aset 12.‒13. juunil. Avalikud vaatluspunktid paiknevad taaskord üle Eesti, kus kõigil huvilistel on võimalik osa võtta ja loodusvaatlustega tutvust teha juhendajate kaasabil. Kõik maratoni käigus tehtavad vaatlused sisestatakse Elurikkuse andmeportaali, kus need on avalikult kõigile kättesaadavad. Vaatlusalade registreerimine avatakse märtsi lõpus, millest teavitatakse eraldi.

Loodusfestivali korraldavad Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koostöös partneritega. Loodusfestival sai alguse 2015. aastal kui toimus Tartu loodusnädal. Aasta hiljem kasvas ettevõtmine suuremaks ja sai nimeks Tartu loodusfestival. 2018. aastast on festivali tegevused leidnud aset ka väljaspool Tartut ja seepärast kannab sündmus nime Loodusfestival.