Open House Tallinn kutsub 7.–8. oktoobril kõiki arhitektuurihuvilisi külastama ligi 40 unikaalset kohta, millest 24 on programmis esimest korda. Tänavu on rõhk haridusel ning kestlikkusel: kahel festivalipäeval on võimalik tutvuda haridusruumi arhitektuuriga, osaleda välkloengutel ning väljendada festivalimuljeid visuaalsete lugude kogumisega.

Kuna ligi 40 objekti seas on nii keeruka kui ka veidi lihtsama ligipääsuga asukohti, siis mõned neist on festivalil külastajatele avatud ainult ühel päeval. Nii ongi laupäeval teiste seas võimalik uudistada Eesti Draamateatris ja Saksa Saadiku Residentsis, pühapäeval saab aga läbi hüpata Õnnepaleest või hoopis Tallijnna Tehnikaülikooli Mäemaja liginullenergiahoonest. Mõlemal päeval ootab külastajaid näiteks Nunne Botique Hotel ja Roosikrantsi Residents.

Samuti on Open House Tallinn osa sel aastal loodud Open House Europe koostööprojektist, mida kaasrahastab Euroopa Liit. Projekti tänavune teema “Building Futures Together” keskendub jätkusuutlikkusele, sestap on programmis esiteks enamik objekte tulevikku vaatavate lahendustega ning teiseks on aktuaalsed teemad (linnaruumi arengusse panustamine, valgustusdisain, rohetehnoloogiad ja ruumiakustika) arutlusel ka tasuta välkloengutel, mis toimuvad 7. oktoobril kell
17.00 Arhitektuurikeskuse ruumides Kursi 3.

Olulisel kohal on ka vabatahtlike vahetus ning linnaruumi jäädvustamine loomingulisel viisil: Visual Stories konkurssi käigus (4.–23. oktoober) valitakse välja parimad jätkusuutlikkuse ideed edasi (k)andvad joonistused, fotod, lühifilmid või muud formaadid, mis saavad premeeritud ning Lissaboni näitusele.

Open House Tallinna ekskursioonid on tasuta ning need tuurid, mis eelregistreerimist ei vajanud, on kõigile avatud ja ootavad uudistajaid. Tuurid toimuvad eesti, inglise ja vene keeles tänu meie vabatahtlikele, kuraatoritele ja toetajatele.
Open House Tallinnat korraldab Eesti Arhitektuurikeskus ja toetavad Euroopa Liit, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Briti Nõukogu, Ruukki, Laufen, Rockwool, Wienerberger, Arter Kvartal ja Kingivabrik.

Arhitektuurisündmus viiakse ellu koostöös Briti Nõukoguga Eestis sotsiaalse sidususe toetamiseks People To People Cultural Engagement programmi raames. Lisainfo Briti Nõukogu töö kohta Eestis: www.britishcouncil.ee.

Sel nädalavahetusel avab Open House Tallinn juba viiendat korda eriliste paikade uksed