Keskkonnaagentuuri ja Villemdrillemi koostöös 5.– 9. klassi õpilastele korraldatud videovõistluse „Ringmajanduse meistriklass 2023“ võitjad on välja selgitatud.

Õpilased said konkursile esitada kuni kolme minuti pikkuseid ringmajanduse teemalisi videoid. Võistelda võis üksi või teha video koos sõpradega.

„Soovisime näha laste pilgu läbi, mida nemad mõistavad ringmajanduse all. Samuti olid oodatud ideed, mida võiks ette võtta, et Eesti oleks edaspidi veelgi ringmajandavam,“ ütleb Keskkonnaagentuuri keskkonnakasutuse osakonna projektijuht Kaili Simberg.

Kindlasti oli võistlus ka hariv. „Oleme kindlad, et läbi laste teadlikkuse tõstmise muutuvad ka nende pered keskkonnavaldkonnas targemaks ja oskavad igapäevaselt teha loodusele ja enda tervisele kasulikumaid otsuseid,“ toob Simberg välja veel ühe positiivse mõju. Konkursi juhend sisaldas praktilisi suuniseid, mis õpetasid ringmajanduse põhimõtteid märkama ja kasutama. Kokku registreeris võistlusele 36 kooli, esitati 29 võistlustööd ja parimad neist on üleval Keskkonnaagentuuri YouTube avaneb uues vahekaardis kanalis. 

Ekspertidest koosnev žürii hindas põhjalikult kõiki esitatud materjale ning kaalus tööde sisukust, teemakäsitluse aktuaalsust ja video kvaliteeti. Lisaks toimus vahemikus 2.−9. oktoober publiku lemmiku hääletus YouTube kanalis, kus saab tutvuda õpilaste esitatud töödega.. 
 
Meil on hea meel välja kuulutada „Ringmajanduse meistriklass 2023“ võitjad, kelleks on:

  • eriauhind parimale videomeistrile – Aste Põhikool; 
  • eriauhind parima näitlejameisterlikkuse eest – Puhja Kool;
  • publiku lemmik – Kuressaare Nooruse Kool;
  • võidutöö – Kuressaare Nooruse Kool, koolile on auhinnaks privaatkontsert Villemdrillemiga. 

Lisaks otsustas Keskkonnaagentuur välja anda kaks eriauhinda:

  • “Tubli Ringmajandaja” – Rakvere Vabaduse kool 5.b klass Loit Leis 
  • “Tubli Ringmajanduse Saatejuht” – Rakvere Reaalkool 6.b klass Reimo Kõrgesaar ja Johanna Valter 

Aitäh kõigile osalejatele!