14. aprilli õhtul valis žürii välja miljonikroonise (ca 64 000 EUR) auhinnafondiga ettevõtluskonkursi Ajujaht kaheksa finalisti.

  • Ettevõtlus
  • SEB
  • 18. aprill 2011
  • Foto: Pixabay (CC0 Creative Commons)

12. mail toimuvale finaalgalale jõudsid: hepatiidi viirus C in vivo mudelid ravimite eelkliiniliseks testimiseks, virtuaalne aed, minirulaparkide tootmine ja üritused, suurte elektritarbijate energiahaldussüsteem, lemmikloomade tervisekontrolli tarkvara, tsitaadiportaal, põlevkivituhast kassiliiva tootmine ning spordiüritusel osalejate reaalajas jälgimise süsteem.

SEB äriarenduse divisjoni direktori ja Ajujahi žürii esimehe Mart Maasiku sõnul valiti finalistid lähtuvalt meeskondade poole aasta jooksul tehtud edusammudest ning potentsiaalist projekt reaalselt käima lükata. “Kõik finalistid olid oma küpsust tõestanud ning mitmed leidnud juba esimesed kliendid, kinnitades nii äriplaani vettpidavust,” ütles Maasik.

Ajujahi žürii märkis ära finalistide tugevused. Näiteks kassiliiva tootva meeskonna toode on juba pea tootmisküps, Quotista tsitaadikeskkonna lahendus jõudis Seouli äriideede võistluse finaali, spordiürituste jälgimise süsteemi testiti tuhandel Tartu Maratonil osalejal, minirulasid sai näha Simpel Sessionil, energiahaldussüsteemi katsetab üks Tartu kaubanduskeskus, virtuaalsel aial on olemas katsetalu ja esimesed kliendid ning lemmikloomadele mõeldud hoolesilla vastu tunnevad huvi mitmed rahvusvahelised kliinikud.

Mart Maasiku sõnul nägi žürii pooleaastase ettevalmistusaja jooksul palju pingelisi ning idufirmade puhul iseloomulikke etappe. “Mitme meeskonna teed läksid lahku, teistest arenesid välja hoopis uued ja huvitavad projektid,” ütles Maasik ja lisas, et need, kes finaali ei jõudnud, jätkavad mentorite toel oma teed Ajujahi järelprogrammis.

Ettevõtluskonkursi Ajujaht eesmärgiks on aidata noori ettevõtjaid uuenduslike ettevõtete loomisel. Konkursi ellukutsuja on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Konkursi korraldamist rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi ettevõtlusteadlikkuse programmi raames. Miljonikroonise (ca 64 000 EUR) auhinnafondi panevad kokku Eesti edumeelsed ettevõtted ja organisatsioonid: SEB, Skype, Ülemiste City, Eesti Arengufond, Tehnopol, Tartu Teaduspark, Tallinna Ettevõtlusamet, Tartu linn, Heateo Sihtasutus, Webmedia, Nasdaq OMX Tallinn, Tervise Paradiis, British Council, Kredex. Ajujahi aitavad ellu viia BDA Consulting, Invent Baltics ja Connect Eesti.

Tutvu Ajujahi varasemaid hooaegasid tutvustavate artiklitega Bioneeris!