Looduse
aasta Foto 2009 raames viidi läbi Overalli loodusviktoriin, kus osales
ligi 1000 loodussõpra. Selline rekordiline huvi näitab keskkonna- ja
looduseteemade jätkuvat populaarsust eestlaste seas.

Overall viis Looduse Aasta Foto konkursi raames veebiviktoriini läbi juba neljandat korda. Tänavune loodusviktoriin koosnes 18 fotoküsimusest ning uuendusena ka video- ning audioküsimusest. Kõigile küsimustele vastas õigesti 13 osalejat, kelle vahel loositi Looduse Aasta Foto lõputseremoonial välja Canoni fotokaamera PowerShot SX 200 IS. Palju õnne viktoriini võitjale Maris Markusele, kes lisaks kaamerale teenis ka Linnahalli publikult suure aplausi.

Overall Eesti juhatuse esimees Märt Haamer nentis, et viktoriini eesmärk on loodusteemaliste allikate juurde juhtimine ja huvi tekitamine meid ümbritseva vastu. „Oskus märgata detaile ning samas haarata ka suuremat pilti on viktoriinile vastuste leidmisel kindlasti suureks abiks” ütles Märt Haamer ning lisas, et  „Omamoodi südantsoojendav oli kuulda, et mõni osaleja käis viktoriinile vastuseid otsimas lausa Rahvusraamatukogu arhiividest ning ka Loodusmuuseumist.”

Kuna õigesti vastanute ning vaid ühe eksimusega osalejate arv oli sedavõrd suur (ühe eksimusega oli koguni 57 osalejat), otsustati välja anda ka lohutusauhinnad. Veidi väiksema Canoni fotoaparaadi võitsid loosi teel loodushuvilised Ivar Leemet, Kati Rüütelmaa ja Uku-Laur Tali.

Viktoriini küsimused ja õiged vastused leiab Overall kodulehelt: www.overall.ee/Loodusviktoriin/. Palju õnne veelkord võitjatele ning suur tänu kõikidele osalejatele.

Overall Eesti AS on 1990. aastal asutatud teenindusettevõtte, kes tegeleb väljastus-, arhiveerimis- ja digifotograafia lahenduste pakkumise  ja arendamisega. Overalli missioon on toetada ettevõtete ja üksikisikute pürgimust oma äri- ning isiklike eesmärkide realiseerimisel pakkudes innovatiivseid infotehnoloogilisi prindi-, dokumendi- ja multimeedialahendusi. Overall  on tänaseks kasvanud üle 150 miljonilise aastakäibe ja ligi 90 töötajaga ettevõtteks. Lisaks Tallinnas asuvale peakontorile on Overallil 5 piirkondlikku müügi- ja teeninduskeskust suuremates linnades.