Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad kutsub üles tegema oma jaaniostud mujalt kui Selverist või Kaubamaja Toidumaailmast, kuna Tallinna Kaubamaja Grupp ei ole nõus loobuma puurikanade munade müügist.

Nähtamatute Loomade Facebooki algatus tegema jaaniostud mujal kui Selveris kogub jõudsalt osalejaid. Praegu on neid vähem kui nädalaga juba paar tuhat. Läbi algatuse püüavad loomakaitsjad tõsta teadlikkust Selveri ebaeetiliste praktikate ja puurikanade elu kohta ning mõjutada TKM Gruppi loobuma puurikanade munade müügist aastaks 2025.

„Meil on rõõm näha, et Eesti inimesed hoolivad loomade heaolust ja ei toeta oma rahakotiga ettevõtteid, kes sellesse ei panusta,” kommenteerib Nähtamatute Loomade korporatiivsuhete juht Sirly Meriküll.

„Oleme Selveri ja TKM Grupi juhatusega ka korduvalt kohtunud ja omapoolset abi üleminekul pakkunud. Sellest on nad aga keeldunud. Vabanduseks toovad nad puurivabade munade kõrgema hinna, mis on aga pidevalt ühtlustumas teistest süsteemidest pärit munadega. Õrrekanade munad on kohati poes juba isegi odavamad kui puurimunad.”

Nähtamatud Loomad tegeleb sellega, et kanu enam puurides ei peetaks. Üle maailma on puurikanade munadest loobumisest teatanud juba pea 2000 toidusektori ettevõtet. Eestis on nende seas ka juba 40 protsenti jaekettidest, sealhulgas Maxima, Rimi, Stockmann ja Prisma.

„Oleme kindlad, et saame peagi ka Selveri ja TKM Grupi kohta positiivse uudise välja kuulutada,” lõpetas Meriküll.