Kohe pärast jaanipäeva 27.-28. juunil toob Seto Folk Värskasse kokku folk- ja autorimuusika tipptegijad ja eheda seto pärandkultuuri. Festivali ilmestab matkaprogramm, mis viib külastajad Eesti parimatesse seenemetsadesse ja lodjaga Pihkva järvele, laadaplatsil pakutakse ehedat seto sööki ja käsitööd ning külapeo vaimus on avatud ehe kirmaseplats! Tartust seilab festivali ajaks mööda Emajõge kohale lodi Jõmmu,  Tallinnast vurab muusika mängides kohale ka folgirong.

Seto Folgi teemaks on „üle piiri“ ja piire ületavad esinejad Venemaalt, Lätist, Setomaalt ja Eesti põnevamatest paikadest. 27. juuni toob Värskasse üle Eesti armastatud ansambli Kõrsikud ning õhtu naelaks on Peterburist pärit ülipopulaarne ja kaasahaarav ansambel Otava Yo.

28. juuni õhtul kaigub Zetode vägi taas üle koduküla ning laupäeva lõpetab pauguga ülemaailmselt tuntud Läti torupilli- ja trummiansambel Auli. Seto Folgi külastajaid rõõmustavad veel Mari Kalkun, Silver Sepp, Triinu Taul Bänd, Trad. Attack!, Klapp, Epifolium, Setomaa parimad leelokoorid ja pillimehed ning paljud teised muusikud siit- ja sealtpoolt piiri.

Festivali korraldajad on võtnud endale eesmärgiks mitte sundida autentset pärimuskultuuri lavale võimenduse võimusesse vaid pakkuda külastajatele võimalus seto kultuurist osa saada loomulikus keskkonnas seto talu hoovis, et kuulajateni jõuaks pärimuse tõeline võim.

Koostöös RMK-ga saavad folgi külastajad nautida põnevat matkaprogrammi – ülepiiriretk Saatsesse, poole järve matk jalgsi, paadiga või ujudes, seeneretk kohaliku korilasega ja palju muud. Lodjaretked toimuvad nii päeval kui öösel ning eksklusiivsed lodjakontserdid viivad kontserdigurmaanid Lämmijärve lainetele.

Lisaks muusikale ja matkadele on kavas ka mitmekülgne õpitubade programm, kus arhailises talumuuseumi keskkonnas saab meistrite juhendamisel omandada traditsioonilisi käsitöövõtteid, kududa folgivaipa, õppida UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud seto leelot, pärimustantse, Värska uut rahvuslikku spordiala slackline´i ja palju muud. Lastele on kavas lastematk Rebase ja Jänesega, orienteerumisrada, meisterdamiskojad ja palju muud toredat!

Seto Folk on festival, mis astub sammu üle riigi- ja rahvuspiiride, üle muusika- ja folgipiiride, üle maa ja veepiiri ning kutsub külalisi üles sedasama tegema.