Noortel soolopillimängijatel on võimalus end taas sõbralikus mõõduvõtus proovile panna. Registreerimine 11. aprillil toimuvale XVII üleriigilisele võistumängimisele Viljandi Pärimusmuusika Aidas on avatud 20. veebruarist kuni 21. märtsini.
- Inimene, kogukond, ühiskond
- 19. veebruar 2025
Võistumängimine toob kokku noored muusikud vanuses 7–19 eluaastat, kes õpivad pilli mõnes muusika- või huvikoolis või eraõpetaja käe all. Osalejad esitavad kaks eriilmelist eesti pärimusmuusika pillilugu, millest üks on seotud nende kodukandi või isikliku muusikalise taustaga. Eraldi kategooria on avatud ka pärimusmuusikast inspireeritud omaloomingule, kus osalejad saavad esitada enda loodud palasid või laule, soovitatavalt rahvaluule tekstidele.
Mõõtu saab võtta erinevates pillirühmades, mille hulka kuuluvad laul, kannel, lõõtspillid, poogenpillid, pärimusmuusika puhkpillid, näppepillid, avatud klass (flööt, plokkflööt, saksofon, akordion, tšello, ukulele) ning pärimuslik omalooming, kuhu on oodatud kõik pillid ja laulud. Osaleda võib mitmes pillirühmas, esitades igas rühmas kaks pala või laulu. Sobiva loo võib leida näiteks Eesti Pärimusmuusika Keskuse digitaalsest
noodikogust.
Moodustatakse neli mängurühma, vastavalt kogemusele: noored, kes on pilli mänginud või laulmist õppinud 1–2 aastat, 3–4 aastat, 5–7 aastat ning vähemalt 8 aastat.
Žürii, mille koosseisu kuuluvad Andres Rass, Ants Johanson, Helle Suurlaht, Kristi Kool, Liina Põld ja Raivo Sildoja, hindab osalejate traditsioonitundmist, individuaalset lähenemist ning meisterlikkust.
Väljapaistvaimatele jagatakse erinevaid auhindu, sealhulgas Pärimusmuusika Lõikuspeo passid võitjatele ja juhendajatele, pääsmed Viru Folgile, Treski muusika- ja inspiratsioonifestivalile, kultuurifestivalile Särin ning Viljandi pärimusmuusika festivalile. Samuti on võimalik võita TÜ VKA stuudioauhind, fotosessioon Karoliina Kreintaaliga ning palju muud põnevat. Grand prix’ võitja pälvib Eesti Kultuurkapitali 750-eurose stipendiumi ning võimaluse esineda Viljandi pärimusmuusika festivali avamisel.
Rohkem infot registreerimise ja tingimuste kohta leiab Eesti Pärimusmuusika Keskuse kodulehelt.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta