Suurem osa teadlastest on tänapäeval arvamusel, et kui me ei soovi pöördumatult kahjustada planeet Maa elukeskkonda, siis me peame CO2 emissiooni vähendama nii, et CO2 kontsentratsioon püsiks vahemikus 350-550ppm (parts per million - miljondikosa). Praegune CO2 kontsentratsiooni tase on 383 ppm ning selle aastane kasv on ca 2 ppm.

Süsihappegaasi kontsentratsiooni 550ppm juures on risk ületada paljukardetud 2C° globaalse soojenemise piir. 550 ppm suurune  CO2 kontsentratsioon atmosfääris on tagasipöördumatu kliimamuutuse künniseks ka kõige optimistlikumate teadlaste jaoks. Seega oleks vaja võimalikult kiiresti CO2 kontsentratsiooni suurenemine atmosfääris peatada.

Enne tööstusrevolutsiooni oli süsinikuringlus enamvähem tasakaalus, CO2 osa atmosfääris oli keskmiselt 275 ppm. Alles hiljuti hakati uurima, et mis juhtub, kui süsinikdioksiidi tase peaks siiski suurenema ja ületama kardetud kontsentratsiooni 550ppm. Järjest enam inimesi esitab küsimuse, kas meil on üldse võimalik midagi olukorra parandamiseks ära teha. Euroopa keskmine õhutemperatuur on viimase saja aasta jooksul tõusnud peaaegu 1°C võrra.

Kiire liustike sulamine on viinud teadlased arvamusele, et pigem on õigem mitte ületada 450ppm CO2 sisaldust. Samas kui vaadata Gröönimaa ülikiiret sulamist ja juba toimuvaid looduskatastroofe, siis tekib tunne, et ka CO2 kontsentratsioon 450 ppm on liiga palju.

Veebiväljaanded Treehugger.com ja The Guardian  avaldasid hiljuti vastavasisulised artiklid. James Hansen, NASA teadlane, pakkus nendes artiklites maakera kriitiliseks CO2 kontsentratsiooni tähiseks 350ppm. Inimkond on sellest tähisest juba möödunud.

Kas see tähendab, et inimkond on hukule määratud? Kui me vähendame märgatavalt koduplaneedi atmosfääri paisatava süsinikdioksiidi hulka, siis suudab ka maakera juba kogunenud CO2-st tasapisi vabaneda. Vaid ise pingutades, saame me tekitada olukorra, et atmosfääri süsiniksioksiidi sisaldus hakkab langema ja koduplaneet paranema.

Bill McKibben, Step It Up algatuse eestvedaja plaanib koos oma kaaslastega suurt kampaaniat nimetuse all 350. Igaüks, olenemata elukohast, peab teadma 350 tähendust. Liikumine palub kõigi abi. Vaid koos tegutsedes saavutame edu. Abi on oodatud nii  muusika, kunsti, demonstratsioonide, praktiliste ettevõtmiste kui ka kõige muu osas. Pane oma inspiratsioon tööle! Maailm vajab Sind!