Kadaka Konverentside sarjas “Tervise teerajad” tutvustab psühholoog ja terapeut Tiia Lõoke praktilises töötoas hingamisteraapia ajalugu, põhimõtteid ja peamiseid tehnikaid.
- Keskkonnaharidus
- 28. oktoober 2021
- Foto: Tiia Lõoke/Erakogu
Teadliku hingamise kasulikest mõjudest meie füüsilisele ja vaimsele tervisele räägitakse üha rohkem. Hingamisteraapia aitab taastada hingamise võimekust füsioloogilise tervenemise kaudu, vabaneda stressist ja traumadest. Nii aitab teadlik töö oma hingamisega lõdvestuda ja leida vaimset selgust ka neil, kes muidu rahutumad on. Oktoobri viimane töötuba toob sarja esinema hinnatud koolitaja Tiia Lõokese, kellel on mitmekülgsed kogemused nii psühholoogi, terapeudi kui ka teiste vaimsete praktikate juhendajana.
“Teadliku hingamise ja hingamisteraapia mõju meie tervisele on kerge alahinnata, ” sõnab koolituste koordinaator Leelo Lehtla. “Eelmisel hooajal toimunud hingamistööle keskendunud töötoad ja seminarid pälvisid suure huvi. Nii oleme rõõmuga toomas erinevaid valdkonna spetsialiste inimesteni, kellest Tiia soe isiksus sobib hästi sellele talvele vastu minekul teemat avama.”
Tiia Lõoke on psühholoog ja hinnatud koolitaja, psühho- ja hingamisterapeut, TRE juhendaja ja teeta tervendaja. Tiia on loonud hingamisterapeute ja nõustajaid koolitava Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemia (www.teadlik-loomine.ee) ning Algallika keskuse ja külalistemaja (algallika.ee).
Töötuba toimub nii kohapeal kui veebiülekandena ja eesti keeles, kestes orienteeruvalt 2 tundi. Pääsmeid hinnaga 25 € saab lunastada Fientast (fienta.com/o/4995).
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta