20. augustil toimub Eesti esimene Hingamislaulupidu, eesmärgiga tähistada kodumaa taasiseseisvumist ning ühendada erinevad hingamispraktikad eestlaste poolt armastatud ühislaulmise traditsiooniga. 

Eelmisel aastal toimuma pidanud, kuid piirangute tõttu ära jäänud Hingamislaulupidu on sündmus, mis seob endas teadliku hingamise praktikad, pärimuskultuuri, muusika ning looduslähedase eluviisi. Ühepäevane festival saab aastase hilinemisega esmakordselt toimuma 20. augustil 2022 imekaunis Valgemetsa puhkekülas Põlvamaal. Peo idee autor ja üks korraldajatest on Heiki Tomson, kes on hingamistööga tegelenud pea 10 aastat, jõudes selleni peale ettevõtluses läbipõlemist. “Usun siiralt, et teadlik hingamine on muutnud minu elu õnnelikumaks: olen hakanud paremini magama, teadlikumalt juhtima oma ärevusi ja hirme ning tõstnud enda sooritusvõimet,” jagab ta enda kogemust. 

“Soovime jagada tervist edendavaid teadmisi lihtsalt ja kõigile kättesaadavalt ning samas aidata suhestuda ürgse looduse ja Eesti kultuurilooga,” lisas pikaajalise kogemusega kultuurikorraldaja ning peo kaaskorraldaja Leelo Lehtla. Päeva jooksul toimuvad regilaulu ja pärimustantsude töötoad ning esinevad hinnatud Eesti muusikud Triinu Taul, Silver Sepp, Karolin Kõrre jt. Hingamislaulupidu kulmineerub peaesineja, armastatud laulja Hedvig Hansoni kontserdiga ning õhtuse ühishingamise ja -laulmisega.

Hingamistööga saab tutvust teha ning oma tervist turgutada Eesti parimate ekspertide käe all. Töötubasid viivad läbi Heiki Tomson, Tiia Lõoke, Merike Villard, Madis Meister, Piret Haamer, Katrin Kivi, Jüri Orgusaar ning ka tuntud ettevõtja, psühholoog ja mõtleja Alar Tamming. “Hingamislaulupidu on üks võimalus piiluda neid seisundeid millest igapäevelus puudust tuntakse, kuid mis toidavad nii hinge, keha kui mõistust,” kutsus Tamming üles Hingamislaulupeol osalema.


Alates tänasest on võimalik soetada Hingamislaulupeo pääsmeid nii sündmuse kodulehelt kui ka Piletilevist. 50-le kiiremale kodulehe kaudu registreerujale kehtib soodushind.