Sookailuga kaasneb terve rida igasugu müütilisi lugusid. Räägitakse, et soos või rabas olla inimesed just sookailu tõttu eksinud, näinud rabas uinudes lausa kentsakaid unesid või ringi uidates nägemusi. Olgu sellega, kuidas on, kuid nii mõnelgi metsas käial ajab sookailu lõhn pea valutama. Seetõttu peetakse sookailu ka tugevaks nõiataimeks ja ettevaatuse tõttu on jäänud päris tihti tähelepanuta, et sookailu puhul on tegemist ühe meie alade tugevaima köharohuga.

Lisaks abile hingamisteede põletike korral soodustab ta ka higi- ja uriinieritust. Köha korral tuleb võtta 2 spl peenestatud droogi, valada see üle 1 kl keeva veega ja jätta kuni 5 minutiks tõmbama, siis kurnata ja juua 1/3 kl kaupa.

Sookailu soovitatud annust ei tasu ületada, sest muidu võib tõesti end näidata tema loomuse teine pool!


Ökoinimestel ja loodussõpradel on põhjustad rõõmustada - taas on ilmunud juba traditsiooniks saanud Terve Elu ökokalender, mis sel aastal võtab vaatluse alla Eestis kasvavad ravim- ja maitsetaimed, nii ongi märkmiku selle aastane alapealkiri: “Ravim- ja maitsetaimed — tohtrid loodusest”. Toredad nõuanded ja muhedad legendid on kokku seadnud TÜ professor Ain Raal.

Bioneeri lugeja saab kuni 10.detsembrini soetada selle vahva loodussõbralikult toodetud kalendermärkmiku -15% allahindlusega Öko24.ee veebipoest, lisades sooduskupongi lahtrisse sõna “bioneer”. Nii on loodusesõbrast lugejale märkmiku hinnaks vaid 5.95 (tavahind veebipoes 7 eurot ja tavapoes 9.90).

Ostukeskkonna link on siin.

Kalendermärkmikus on:

• enam kui 50 toredat Eestis enimtuntud ravim- ja maitsetaimepilti koos soovituste ja kasutusõpetusega

• praktiline nädala kaupa kalendermärkmik oma igapäevase asjaajamise korraldamiseks

• käepärane suurus - 15 x 20 cm

Märkmik on trükitud taastoodetud paberile, looduslike õlide ja vaikude baasil valmistatud värvidega.