Mis: Spinningupüük Emajõel. Kus: Emajõe ääres. Millal: 15.05 kell 17.00

Hea kalastussõber!

Tartu loodusmaja kutsub 1.-9. klasside õpilasi 15. mail Tartusse Emajõe äärde püüdma spinninguga kala. 1.-3. klassi lapsed peaksid tulema koos vanemaga.

Alustame kell 17.00 Supilinna platsi juures asuva Kalastusinfo.ee infotahvli juures, kus kordame üle kalapüügiks vajalikud teadmised, vaatame üle püügivahendid ja jaguneme gruppidesse. Juhendajateks Lõuna-Eesti Kalastajate Klubi kalamehed Peep Männil, Denis Manov ja Lea Saar.  Liigume kala tabada püüdes juhendajate saatel  kogunemiskohast üles või allavoolu. Kalapüük lõppeb hiljemalt kell 20.30.

Spinninguga püügil on lootus tabada röövkalu, keda leidub Emajões rohkesti. Näiteks haugi, kelle keeluaeg on selleks ajaks läbi saanud ja muidugi ahvenat. Kohale kehtib püügikeeld kuni 15.06. Õige kalamees jälgib ka, et ta lubatust väiksemaid kalu kotti ei pistaks. Haugile on kehtestatud alammõõt 40/45 cm.

Spinningupüügil peavad kõik 16-aastased ja vanemad (v.a. isikud, kel on soodustus) kalamehed tasuma harrastuspüügiõiguse eest. Lisalugemist, kuidas teha luba, leiab siit.

Kui lapsel ei ole isiklikku spinningut, saab ta selle laenata  juhendajate käest. Kuna spinninguid on limiteeritud koguses, palume sellest soovist teada anda registreerumisel. Kui aga lapsel on juba püsivam huvi tegeleda kalapüügiga, võiks tal olla isiklik püügivarustus. Püügivalmis universiaalne spinning koosneb spinninguridvast, mis on 1,8 - 2,4 meetrit pikk (jälgida lapse pikkust ja võimeid). Selle küljes on rull, kus peal tamiil (haugipüügiks soovituslikult 0,25 - 0,32 mm). Varustusse kuulub veel tross, mis rakendatakse tamiili ja landi vahele, et kaitsta tamiili haugi teravate hammaste eest. Ja muidugi landid, mida võiks olla erinevaid. Emajõel töötavad väga hästi ka odavad "kummikad", mille kaotsiminek ei tekita rahalist kahju. Niisuguse lihtsama aga täiesti töökindla komplekti saab kalastuspoest vähem kui 50 euroga. Tartu loodusmaja varustus koosneb Salmo odavama hinnaklassi toodetest, julgeme neid soovitada.

Kalamehel peaksid olema seljas ilmale vastavad riided ja jalas kas kummikud või matkasaapad.

Osalustasu on  3€. Pakume ka väikest kehakinnitust!

Kalastuspäevi toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus