Tegemist on uutmoodi lähenemisega uuenduste toomiseks linna enda poolt valitud väljakutsele. Avatud meetodil püütakse tuua muutusi kaasates nii riiklike asutusi, teadlasi kui ka ettevõtjaid. Eriti on oodatud pööraste ideedega alustavad idufirmad.

Tallinn defineeris enda probleemiks vähese biojäätmete ringlussevõtu, mis tuleneb köögijäätmete ebapiisavast eraldi kogumisest. Tallinna Jäätmekeskuse juht Kristjan Mark toob välja, et põhilised takistused kodudes biojäätmete liigiti kogumiseks on ruumipuudus köögis ja kogumiskasti liigne kaugus elamust.

Innovaatilisi ideid Tallinna jaoks esitlevad 6 finalisti üle Euroopa. Võitja saab esitletud pilootprojekti elluviimiseks toetuse terveks aastaks, mis aitab Tallinna elanike elu mugavamaks ning jätkusuutlikumaks muuta.

Projekti suursündmus toimub TÄNA 21. november kell 13.00 - 18.00 Tallinnas, Stackelbergi hotellis. Parim aeg seda külastada on kella 17 ajal kui selgub võitja ja saab teha ekspertidega intervjuusid ning tuleviku kohta paljulubavaid prognoose kuulda.
 
Tutvu Biojäätmete Väljakutse projektiga siin.
Finaalsündmuse info.