Reedel algab järjekorras juba üheksas tudengite teaduskonverents TalveAkadeemia 2011, mis keskendub tänavu elurikkuse temaatikale. Konverentsi saab jälgida ka veebi vahendusel.

„Räägime konverentsil bioloogilisest mitmekesisusest nii, et see on mõistetav ja huvipakkuv ka  majanduse- ja sotsiaal- ning miks mitte ka kunstiteaduste  üliõpilastele“, ütles TalveAkadeemia 2011 projektijuht Evelin Aavik.

Konverentsi avapäeval tulevad ettekandmisele tudengite teadusartiklite konkursi parimad tööd ning konverentsil „Elurikkus - elus rikkus“ astuvad üles Eesti ja välismaa teadlased, kes arutlevad elurikkuse olemuse ja vajalikkuse üle. Lisaks saab osaleda mitmes grupitöös.

TA 2011 korraldaja Sirgi Saare sõnul ei peitu elurikkus ainult loodses, vaid ka klutuuris. „Mitmekesisuse teiste mõõtmete all (peale bioloogilise) käsitleme ka kultuuri, rõhuga sellele, et inimene on looduse osa,“  kommenteeris Saar konverentsil tomuvat hõimurahvaste grupitööd.

TalveAkadeemia 2011 konverents toimub 4.-6. märtsini Pühajärve SPAs ja Puhkekeskuses ning on otseülekandena jälgitav TalveAkadeemia veebist ja Tallinna Ülikooli kodulehelt.

Konverentsi avapäeva otseülekannet on esmakordselt võimalik vaadata ka suurelt ekraanilt. Tallinna Tehnikaülikoolis, ruumis VI-200 algusega kell 12.00 toimub TalveAkdeemia ülekande avalik ühine vaatamine.

Infot programmi, esinejate ja konverentsi ülekande kohta leiad TalveAkadeemia kodulehelt.

Allikas: Eesti Maaülikool