Tallinna Keskkonna-ja Kommunaalamet kutsub looduse taastamisest huvitatud vabatahtlikke registreeruma juulist oktoobrini toimuvatel loodustalgutel. Kümne talgupäeva jooksul saab kaasa lüüa Pääsküla raba kaitseala sookoosluste taastamisel.

„Sarnaselt eelmise aastaga jätkame ka sel aastal samm-haaval kaitseala keskosas paiknevate vanade kuivenduskraavide sulgemist pinnaspaisudega, mis aitavad veel eeskätt kuival ajal kauem rabas püsida ning kaitseala soo-kooslustel taastuda“, ütles Keskkonna-ja Kommunaalameti kaitsekorraldustööde koordinaator Matis Mägi.

Töid tehakse lähtuvalt Pääsküla raba kaitseala kaitsekorralduskavast, mis näeb ette taastamistööd pikema perioodi jooksul etapiviisiliselt.

Talgutöö kujutab endast paisu ehitamise kohas turbapätside lõikamist, nendest paisu lappimist ja lähipiirkonnast võsa eemaldamist. Tööks kasutatakse lihtsaid käsitööriistu (labidaid, käsisaage, oksakääre), mis on jõukohased kõigile, ka vanemas koolieas noortele. Kõik töövahendid ja töökindad on korraldajate poolt kohapeal. Talgupäeval pakutakse ka lõunasööki ja tehakse kommipause. Täpsemad juhtnöörid töö ja riietuse osas saab iga talguline talgujuhilt peale talgule registreerumist.

„Eelmistel aastatel on loodus tulnud talgulisi tänama juba talgute ajal - kord hõikasid talgupaiga läheduses sookured, kord lendasid kohale raba-asukatest suured kiililised, tondihobud. Kindlasti tänab loodus aga kõiki töötegijaid pärast talguid, kui saad aastakümnete jooksul käia vaatamas, kuidas väikesest paisust algab suurem raba taastumise protsess,“ lausus talgujuht ja looduskaitse ekspert Lauri Klein.

Kümnel laupäeval toimuvatele talgutele on avatud registreerumine. Talgutöödel on grupi suurus ja osalejate arv piiratud. Talgud toimuvad laupäeviti järgmistel kuupäevadel:

JUULI
laupäev, 20. juuli
laupäev, 27. juuli

AUGUST
laupäev, 17. august
laupäev, 24. august
laupäev, 31. august

SEPTEMBER
laupäev, 07. september
laupäev, 14, september
laupäev, 28. september

OKTOOBER
laupäev, 05. oktoober
laupäev, 12. oktoober

Talgutele registreerumiseks ja lisainfo saamiseks palume kirjutada talgujuhile: aleksanert.tukk@gmail.com (Aleksander Tukk) või pisimutukas@gmail.com (Lauri Klein), märkides ära kuupäeva(d), millal soovite osaleda.