Homme, 25. oktoobril kell 17.30-19.00 toimub tasuta veebikoolitus “Alustava kogukonnaaia MTÜ põhitõed“, mis on mõeldud kõigile aktiivsetele linnakodanikele, keda huvitab kogukonnaaia loomine ja MTÜ asutamine laiemalt.

 

  • Keskonnaharidus
  • 24. oktoober 2023
  • Foto: Aiandi kogukonnaaia kõrgepeenrad. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Koolitus on ennekõike suunatud kogukonnaaia pidajatele ja huvilistele, kes juba toimetavad mittetulundusühendusena (MTÜ) või soovivad MTÜ asutada, ent liituma on oodatud ka kõik teised aktiivsed inimesed, keda MTÜ-na tegutsemine Tallinnas huvitab. Koolitusel selgitavad ala asjatundjad, mida tähendab “vabaühendus” ja “MTÜ” ning milliseid võimalusi see kodanikualgatuste ellu viimiseks annab.

„Tallinna kogukonnaaedade rohkus näitab, et elanikel on aina kasvav huvi kasvatada ise toitu ning muuta sellega oma kodukoht elurikkamaks ja mitmekesisemaks. Tean omast kogemusest, et ükskõik, mis uue algatuste loomisel on esimesed sammud kõige raskemad. Koolitusel anname kaasa esmased teadmised MTÜ-st kui võimalusest igaühel omaalgatuslikult midagi ära teha ning näidata, et see polegi nii keeruline, kui on olemas tugi nii linna kui ka MTÜ nõustajate poolt,“ ütles koolituse läbiviija, Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti linnaaianduse projektijuht Maria Derlõš.

Koolitusel antakse ka ülevaade MTÜ asutamisest ja juhtimisest – põhikirja koostamine ja muutmine, juhatuse ja liikmete vastutus, üldkoosoleku korraldamine jm kõige olulisemad aspektid, mida peaks teadma MTÜ asutamisel ja pidamisel.

Samuti räägitakse koolitusel, milliseid võimalusi ja tuge pakub MTÜ-dele Harjumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskus (HEAK) ja teised Maakondlikud Arenduskeskused (MAK) üle Eesti.

Koolitusel saab julgelt esitada küsimusi MTÜ asutamise ja juhtimise teemadel.

 

Koolitus toimub Microsoft Teams veebikeskkonnas, millega saab liituda siit.

 

MTÜ-d saavad taotleda Tallinna linnalt erinevaid toetusi. Igal aastal on näiteks toetusprogramm uue kogukonnaaia rajamiseks. Selleks peab esitama 1. veebruariks projekti mõne juriidilise isiku poolt, milleks võibki olla MTÜ, aga ka KÜ või OÜ. Kogemus näitab, et selliseks kodanikualgatuseks on kõige sobivam formaat just MTÜ.

Lisaks jagab linn toetust keskkonnavaldkonnas igal aastal 1. märtsil. Rohelise pealinna aastal jagas linn toetust ka koosloomelistele keskkonnaalastele projektidele.

Veebikoolitust viivad läbi HEAK kogenud vabaühenduse konsultandid Ege Kirik ja Külli Vollmer. Kogemusi jagab ja juhib arutelu Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti linnaaianduse projektijuht Maria Derlõš.

 

Koolitus toimub eesti keeles, kuid vajadusel saab esitada küsimusi ka vene ja inglise keeles.