Omavalitsuste ja teiste organisatsioonide läbipaistvust hindav koostööplatvorm Dyntra paigutab Tallinna 18 Euroopa pealinna seas kolmandale kohale.

Läbipaistvust mõõdetakse 57 indikaatori abil, millest Tallinn vastab 38-le. Pingerea võimsaks liidriks on Madrid, Tallinna selja taha jäävad näiteks Helsingi ja Brüssel. Indikaatorid jagunevad seitsmesse kategooriasse, milleks on valitsemise läbipaistvus, info ligipääsetavus, kodanike kaasamine, finantsläbipaistvus, lepinguliste suhete läbipaistvus, linnaruumi planeerimine ja avaandmed.

Koostööpõhimõte indeksi kujunemisel tähendab, et igaüks võib platvormi vahendusel mistahes omavalitsusele või organisatsioonile hinnangu anda ning platvorm teeb tihedat koostööd paljude teiste omavalitsuste, valitsusväliste organisatsioonide ja teadusasutustega.

Kaasamist kureeriva Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova sõnul on Tallinna kõrge koht loomulik, sest e-riigi pealinna asjaajamisel on läbipaistvus iseenesest mõistetav. „Samas ei tohi me loorberitele puhkama jääda ega leppida vaid naabrist parem olemisega. Indikaatoritele vastavusest joonistuvad välja ka mitmed kitsaskohad, millele me ei ole seni piisavalt tähelepanu pööranud,“ sõnas Izmailova. „Kavatseme parandada Tallinna kodulehel oleva info ligipääsetavust vaegnägijatele ja –kuuljatele, avada avalikkuse tõhusamaks kaasamiseks kodulehe osalusvärav ja täiustada linnaruumi arengust ja selles kaasa rääkimise võimalustest ülevaate andmist.“

Lisaks kolmandale kohale Euroopa pealinnade seas on Tallinn läbipaistvuselt viies pealinn ning jagab linnade seas viiendat kohta maailmas koos Dallasega. Maailma esiviisikus on praegu esimesel kohal Madrid, teisel, Buenos Aires, kolmandal Rabat, neljandal London ja viiendat jagavad Dallas ja Tallinn.

Tallinna indeksi kujunemisega saab lähemalt tutvuda.

Lisatud indeksi indikaatorite valdkondadeks jagunemise skeem (allikas: Dyntra.org).

Tallinn on läbipaistvuselt kolmas linn Euroopas