Naastrehvide kasutamine põhjustab rohkem liiklusõnnetusi ning tekitab tolmu, mis kahjustab tervist. Seetõttu loosib Tallinn tublidele lamellrehvide kasutajatele välja kolm Jazz Pesula kinkekaarti.

Tallinna linn loosib seoses käimasoleva kampaaniaga "Tolm tapab" lamellrehve eelistavate pealinna autoomanike vahel välja kolm Jazz Pesula kinkekaarti väärtuses 150 eurot.
Loosis saavad osa võtta autoomanikud, kes teevad sel sügisel teadliku valiku ja otsustavad soetada lamellrehvid. Lamellrehvide ostu kinnituseks tuleb saata ostuarve koopia või foto e-posti aadressile lamellrehvid@tallinnlv.ee
Loosi võitjad kuulutatakse välja juba novembrikuu keskel.

Kampaania "Tolm tapab" eesmärk on juhtida tallinlaste tähelepanu sellele, millist kahju tekitab naastrehvide kasutamine ja kui lihtne on linna ja inimesi ohustavat kahju ära hoida.
Esiteks põhjustavad naastrehvid suurel hulgal tervisele kahjuliku tänavatolmu teket. Igast asfaldikilomeetrist muutub aastas 300 kg tervist kahjutavaks tänavatolmuks ning tervelt 75 protsenti tänavatolmust tuleb just naastrehvide kasutamisest.

Teiseks põhjustab naastrehvide kasutamine rohkem liiklusõnnetusi, kuna juhid kalduvad oma juhtimisoskust ja naastrehvide haardumisvõimeid ülehindama. Lamellrehvide kasutamine vähendab tagant otsasõite, kuna juhid valivad ohutuma pikivahe.

Hea lamellrehviga saab meie talves väga hästi hakkama. Testide tulemused lubavad järeldada, et meie ilmastikuoludes on lamellrehv targem valik. Samas on parima naastrehvi halvim omadus kehv pidamine märjal asfaldil, seega võivad naastrehvi loodetud eelised osutuda hoopis puudusteks.


Lugu pärineb Pealinn.ee uudisteportaalist.