Rohelise pealinna aastal on Tallinn loonud mittetulundustoetuse elukeskkonda rikastavatele ja väärtustavatele algatustele. Toetuse teises voorus eraldas linn kaheksale projektile kokku 102 468 eurot.

 

Wildernet OÜ projekt „Permakultuurne Tallinn“ sai 6000 eurot koolituste ja praktikumide läbiviimiseks õppe- ja kogukonnaaedades. OÜ Cappo sai 30 000 eurot projektile „URBANINSECTA“, mis loob erinevatesse linnadesse suured putukahotellid, et tõmmata inimeste tähelepanu putukatele linnalooduse unikaalse osana ning miks on putukad ökosüsteemis olulised.

Kassisaba Selts sai 3253 eurot projektile „Kassisaba ämbriaiad“, mille istutamisel kasutatakse inspiratsioonina Tallinna linna elurikka haljastuse kataloogi. FUTU OÜ projektile antakse 19 350 eurot taskuparkide loomiseks Tallinna linnaruumi.

Jaapani animafilmide festival (MTÜ J-Tsoon) sai 1780 eurot, et eriprogrammiga „Roheline vaip“ juhtida tähelepanu loodus- ja energiaressursside säästmisele. SA Junior Achievement Eesti sai õpilasfirmade üritusele toetust 7700 eurot, et anda 40 noorele teadmisi ja oskusi, kuidas muuta oma elukeskkonda ja eelkõige meie pealinna rohelisemaks ning loodus- ja inimsõbralikumaks keskkonnaks.

Tallinn Restaurant Week’i projekt sai 25 600 eurot, et tõsta teadlikkust keskkonnasõbralike valikute osas restorani- ja toidukultuuris. Tallinn Music Week (Shiftworks OÜ) sai 8785 eurot, et viia tänavusel festivalil läbi erinevaid keskkonnasõbralikke tegevusi, mh Eesti muusikavaldkonna roheleppe manifesti.

„Juba esimese taotlusvooruga nägime, et huvi keskkonnateemaliste projektidega Tallinna linna rohelisemaks muutmisesse panustada on suur. Teise vooruga saime Euroopa rohelise pealinna programmi juurde väga eriilmelisi tegevusi keskkonnahariduse, linnaruumi, elurikkuse jm teemadel. Hea meel on ka selle üle, et toetust said nii kogukonna ettevõtmised nagu Kassisaba Seltsi ämbriaiad kui ka rahvusvaheliselt tuntud üritused nagu Tallinn Music Week,“ ütles projekte hinnanud komisjoni esimees abilinnapea Vladimir Svet.

Esimeses voorus sai toetust viis projekti summas 253 834 eurot. Kolmanda taotlusvooru projekte hakkab komisjon hindama uuel nädalal. Kokku on rohelise pealinna eelarves toetusteks ette nähtud miljon eurot

Tallinn on loonud mittetulundustoetuste meetme, sest soovib toetada uusi algatusi, mis aitavad ellu viia Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023 eesmärke – elurikkuse ja looduskeskkonna säilitamine, vastupidavus kliimamuutustele, kestlik areng ja koosloome – ning tuua linna roheinnovatsiooni, edendada ringmajandusele üleminekut, tõsta inimeste keskkonnateadlikkust ja kutsuda ellu erinevaid koosloomelisi algatusi linna, kogukondade, ettevõtete ning ülikoolide vahel.

Samuti on linn võtnud eesmärgi kaasata rohelise pealinna tegemistesse nii tallinlasi, kohalikke ettevõtteid kui ka erinevaid vabaühendusi ning soovime aidata linnaelanikel paremini mõista keskkonnahoiu olulisust.