Linnade õhusaaste vähendamiseks pakutud lahendustest eelistavad tallinlased jalgrattateede võrgustiku laiendamist ja rohealade rajamist, on selgunud koosloomeprojekti „Co-deciding Europe“ senistest tulemustest. Hääletus kestab veel 14.oktoobrini koosloomeplatvormil. Tule ja tee oma valik 32 lahendusettepaneku seast!
- Transport ja linnaplaneerimine
- 5. oktoober 2022
- Foto: Pixabay
Tallinlaste eelistuste poolest kuuluvad esiviisikusse veel 30 km/h kiirusepiirangu kehtestamine, linnalähedase avaliku transpordi korralduse parendamine ja linnade autovabaks muutmine.
Koosloomeprojekti eestvedaja Kristina Reinsalu sõnul esitatakse viis enim eelistatud lahendusettepanekut keskkonnaekspertidele, kelle abiga valmivad soovitused seadusmuudatusteks Euroopa Liidu tasandil.
„Õhk puudutab meid kõiki ja on terves Euroopa Liidus ühine. Lahendused, mis aitavad kaasa õhusaaste vähendamisele Tallinnas, toimivad ka mujal Euroopas. Samas näitab tallinlaste esiviisik, et tallinlased soovivad koheselt tajutavaid lahendusi linna autostumise vähendamiseks. On hea meel tõdeda, et uute jalgrattateede loomise ja trammiliinide plaanimisega liigub Tallinn elanike poolt eelistatud suunas,“ märkis Kristina Reinsalu.
Viie olulisema lahendusettepaneku valik kestab kuni 14. oktoobrini sisselogimist nõudval koosloomeplatvormil. Kokku on platvormil valikus 32 lahendusettepanekut. Hindamisele esitatud ideed laekusid Tallinna ja üheksa teise Euroopa linna elanikelt märtsist juulini. Seejuures esitasid tallinlased õhupuhtuse parendamiseks ligikaudu 60 ettepanekut. Kõigist linnadest laekunud ideedest valis Euroopa Liidu Keskkonnaamet hindamisvooru välja need, mis võiks vajada ka Euroopa Liidu tasandi sekkumist. Projekti etappides kogunenud lahendusettepanekud on edastatud ka Tallinna linnavalitsusele.
Õhupuhtuse teemaline koosloomeprojekt Co-deciding Europe kestab 2022. aasta vältel ning selles osalevad lisaks Tallinnale kümme Euroopa linna: Ateena (Kreeka), Riia (Läti), Tallinn (Eesti), Lissabon (Portugal), Burgas (Bulgaaria) ja Budapest (Ungari). Lisaks löövad projektis kaasa ka Amsterdam (Holland), Berliin (Saksamaa), Brüssel (Belgia) ja Podgorica (Montenegro). Eestis viib koosloometegevusi läbi E-riigi Akadeemia. Co-deciding Europe projekti tegevusi rahastab Island, Liechtenstein ja Norra EEA and Norway Grants piirkondliku koostöö toetusfondi kaudu.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta