Laupäeval avatakse Tallinna Botaanikaaias näitus, kus tutvustatakse enam kui sadat toataime. Nädalavahetustel toimuvad kasvuhoonetes toataimede- ja taimekaitseteemalised retked ning töötoad lastele. Näitus jääb avatuks 28. aprillini.

  • Keskkonnaharidus
  • 19. aprill 2024
  • Tallinna Botaanikaaia putuktoidulised taimed. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Näituse kuraatori, Tallinna Botaanikaaia botaaniku Urmas Laansoo sõnul näeb näitusel nii tuttavaid ja populaarseid toataimi, näiteks viigipuid, palme ja orhideelisi, kui ka täiesti uusi ja vähetuntud troopikataimi. Neist univõhk ja sebra-alokaasia said eestikeelse vaste alles tänavu 11. aprillil.

„Üha rohkem vajame ja hindame enda ümber rohelist ja tervislikku keskkonda. Toataimed muudavad meie ruumid hubasemaks ja rõõmsamaks. Nende hulgas on nii kauni lehestikuga taimi kui ka rikkalikult õitsejaid – igaüks leiab enesele meelepärase lemmiku,“ usub Laansoo ja kutsub näitusele nii kogenud taimesõpru kui ka neid, kes alles plaanivad omale uusi ja põnevaid taimi hankida.

Urmas Laansoo tutvustab näitust 20., 21., 27. ja 28. aprillil kell 12.00. Taimekaitseretked Tallinna Botaanikaaia taimekaitsespetsialisti Pille Hermanni juhendamisel on 20., 21,. 27. ja 28. aprillil kell 13.00. Laste töötoad “Minu esimene toataim”, mida juhendab Tallinna Botaanikaaia metoodik Tiia Jaanus, toimuvad 21. ja 28. aprillil kell 13.00.

Ekskursioonidel ja töötubades osalemine botaanikaaia tavapiletiga. Tallinna Botaanikaaed on avatud iga päev kell 11.00-16.00.