Tallinna Botaanikaaia koolivaheaja taimepäevad I ja II kooliastme õpilastele toimuvad 26.-29. veebruaril kell 11.00 - 13.00. Osa võtma oodatakse 7-14-aastaseid õpilasi

  • Keskkonnaharidus
  • 21. veebruar 2024
  • Foto: Tallinna Botaanikaaia Palmimaja / Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

"Troopikas koolivaheaega veetes saab kogenud juhendajate toel avastada mitmekesiseid taimi erinevatest maailma piirkondadest. Üheskoos uurime kaugemaid paiku ja taimede rolli erinevates kultuurides ning igapäevaelus. Põnevad praktilised tegevused annavad olulisi oskusi kogu eluks,“ selgitas taimepäevade kuraator ja Tallinna Botaanikaaia metoodik Eliko Petser.

Taimepäevade esimesel päeval ehk 26. veebruaril on fookuses vitamiinid. Koos istutatakse potti sibulaid, herneid ja teisi vitamiinirikkaid taimi ning tehakse vitamiinisalatit.

27. veebruaril uuritakse nii troopiliste taimede kui ka tuntud aiaasukate seemneid ning tehakse esimesed varakevadised külvid.

28. veebruaril sukeldutakse lõhnade võlumaailma. Õpilased teevad tutvust lõhnataimedega ja valmistavad omale põneva lõhnakaardi.

Taimepäevade viimasel päeval ehk 29. veebruaril matkatakse looduses. Üheskoos püstitatakse telk ja valmistatakse matkatoitu.

Koolivaheaja taimepäevi juhendavad Tallinna Botaanikaaia vanemaednik Õnne Kuriks ning metoodikud Tiia Jaanus, Marit Kasemets ja Krista Kaur.

Osalustasu lapse kohta on 10€ päevas. Eelregistreerumine botaanikaaed.ee.