Juba viiendat aastat peetakse Tallinna Botaanikaaias Tomatipidu, mis leiab aset 1.-3. septembril kell 11.00-19.00 Palmimajas. Kohapeal on võimalik soetada eriliste tomatite seemneid ja vilju ning osaleda ekskursioonidel.

  • Keskkonnaharidus
  • 25. august 2023
  • Foto: Erinevad tomatiliigid / Tallinna Botaanikaaed

Tomatinäitusel on väljas ligi 300 tomatisorti. Üritus toimub koostöös tomatikasvatajate Valdis Pūliņši ja Ingmar Pappeliga, kes esitlevad näitusel oma mitmekesist tomatisaaki ja jagavad kogemusi tomatite kasvatamisest.

Tomati looduslikud esivanemad pärinevad Lõuna-Ameerikast, peamiselt Andidest. Tomati kasvatamine kultuurtaimena sai alguse Mehhikost. Esimesed Euroopasse jõudnud tomatid olid kollased ja neid hakati kasvatama ilutaimedena.

Tänapäevaks on aretatud ligi 10 000 tomatisorti, mille viljad erinevad suuruse, kuju ja värvuse poolest. Tomatite maitsenüansidki ulatuvad hapust magusani, mahedast vürtsikani. Tomatipeol on võimalik osadega neist tutvust teha ning soetada põnevate sortide seemneid ja vilju.

Osalemine näitusel ja üritustel tavapärase sissepääsutasu eest. Tallinna Botaanikaaia tavapilet on suvehooajal 6 eurot, sooduspilet 3 eurot.


Tomatipeo kava:

2.09 kell 12.00 ekskursioon Meelte Aias (eesti keeles)

2.09 kell 13.00 ekskursioon Meelte Aias (vene keeles)

3.09 kell 12.00 ekskursioon Meelte Aias (eesti keeles)

3.09 kell 13.00 ekskursioon Meelte Aias (vene keeles)


Registreerumine ekskursioonidele