Tallinna Botaanikaaed saab 1. detsembril 60. aastaseks. Sünnipäeval toimuvad eesti- ja venekeelsed ekskursioonid, Soome kuu avamise puhul loeng virmalistest ja loodusfilmi linastused. Pidupäeva puhul on botaanikaaed avatud kella kuueni õhtul ja sissepääsupilet on kõigile soodushinnaga 1 euro.

  • Keskkonnaharidus
  • 24. november 2021
  • Foto: Tallinna Botaanikaaia eripärad talveperioodil/Timo Loosaar

Juubeliaasta tähistamiseks kehastus Tallinna Botaanikaaed alates kevadest Taimeriigi Suursaatkonnaks, pakkudes Eestis resideeruvatele saatkondadele võimalust tutvustada botaanikaaias oma riiki ning selle loodust ja kultuuri. Jõulukuu on pühendatud Soomele.

Soome Suursaatkond kutsub huvilisi Tallinna Botaanikaaia sünnipäeval kell 12.00 virmaliste spetsialist Pääro Metsandi loengule. Loengule järgnevad kauni loodusfilmi “Väikese põhjapõdra Ailo suur seiklus” vene- ja eestikeelsed linastused. Venekeelne film linastub botaanikaaia konverentsisaalis kell 13.30 ja eestikeelne kell 15.30.

Detsembris on palmimajas Soome Suursaatkonna ringmajandusnäitus ”Rohelisemad valikud” ning Markus Kiili fotonäitus ”Lapimaa valgus”.

Sünnipäeval viivad botaanikaaias ekskursioone läbi Tiia Jaanus, Krista Kaur ja Maria Strukova. Venekeelsed ekskursioonid toimuvad kell 12.00 ja kell 14.00, eestikeelsed kell 13.00 ja kell 14.00. Ekskursioonidele saab registreerida.