Igal kolmapäeval alates 4. oktoobrist kell 16.00 ootab Tallinna Botaanikaaed 2.-4. klassi lapsi botaanikaaeda taimetarkusi koguma.

  • Keskkonnaharidus
  • 29. september 2023
  • Foto: Tallinna Botaanikaaed, Meelte aed / Annika Lepp

“Loodusringi ootame lapsi, kes tunnevad huvi looduse vastu ja soovivad rohkem teada saada. Pakume võimalust rõõmsaks koostegutsemiseks, aga ka iseseisvaks uurimiseks ja meisterdamiseks,” lubab loodusringi juht, Tallinna Botaanikaaia metoodik Tiia Jaanus. “Huviringi tegevuse eesmärgiks on suunata ja õpetada lapsi märkama ja väärtustama taimeriiki ning kogu looduse mitmekesisust.”

Sügisel õpitakse botaanikaaia õpperadadel tundma Eesti looduslikke taimi. Meelte Aias tutvutakse põnevate toidu- ja ravimtaimedega ning pargis sügisvärvides puude ja põõsastega.

Talvekuudel uuritakse kasvuhoonetes eksootilisi troopikataimi. Saab teada, millised taimed kasvavad vihmametsas ja kõrbes, kuidas neid taimi kasutatakse. Jõulude eel õpitakse märkama talvise looduse võlu.

Kevadel jälgitakse looduse arengut pungade paisumisest ja esimeste õite puhkemisest kuni värvirikka õiekülluseni. Üheskoos külvatakse mulda erinevaid seemneid ja uuritakse, mis toimub kevadel aias.

Tallinna Botaanikaaia huviring “Looduslaps” toimub kolmapäeviti kell 16.00-17.30. Huviringi tasu lapse kohta on 10 eurot kuus.

Registreerumine.