Tallinna Botaanikaaia tänavust orhideenäitust külastas 9683 inimest, kellest e-piletitega külastajaid 1353. Eelmisel aastal uudistas botaanikaaias orhideesid 7183 inimest. Kasvanud on ka inimeste üldine huvi taimeriigi vastu. Mullu külastas Tallinna Botaanikaaeda ligi 80 000 inimest, mis on asutuse kõigi aegade suurim külastajate arv.
- Keskkonnaharidus
- 18. märts 2024
- Fotod: Annika Lepp
„On hea meel tõdeda, et sõltumata ulatuslikest ehitustöödest ja mõningatest sellest tingitud ebamugavustest ei ole botaanikaaia külastajate arv langenud, vaid suisa vastupidi – üha enam ja enam loodushuvilisi leiab tee meie juurde,“ ütles Tallinna Botaanikaaia direktor Urve Sinijärv. „Tallinna Botaanikaaias on midagi sellist, mida mitte kuskilt mujalt ei saa – aastaringne rohelus ja õitemeri. Siin saab krõbeda ilma eest varjuda troopilisse metsa ja kevadest sügiseni nautida erinevaid taimekooslusi ning aianduslikke ja maastikuarhitektuurseid kujundusvõtteid.“
Tallinna Botaanikaaed areneb ja uueneb pidevalt. Kolm aastat tagasi rekonstrueeriti nii palmimaja kui mägiaeda. 2022. aastal valmis botaanikaaia uus haldushoone. Eelmisel aastal algasid administratiivhoone ümberehitustööd külastuskeskuseks, mis avatakse aasta jooksul. Selle juures on veel puudu uus parkla. Külastuskeskuses saab olema kohvik, meenetepood, piletimüük ja uus seminarisaal. Külastuskeskuse teisel korrusel on kontoriruumid. Uue ilme on tänavu saanud ka talveaed ning pääsla, mis on nüüdsest varustatud turnikeede ja automaatse piletikassaga.
Välialadest uuendati paar aastat tagasi mägiaed ehk alpinaarium ning eelmisel aastal alustati ulatuslikke renoveerimistöid botaanikaaia rosaariumis, mis taasavatakse külastajatele suvel.
Tallinna Botaanikaaed on 1961. aastal loodud teadus-, haridus- ja kultuuriasutus, mille tegevus on suunatud taimeriigi kaitsmisele ja tutvustamisele. Botaanikaaia ülesanne on tõsta inimeste teadlikkust taimedest ning laiemalt ökoloogiast. Samuti pakub botaanikaaia keskkond häid võimalusi erinevate sündmuste korraldamiseks, aga ka lihtsalt puhkamiseks. Asudes Pirita jõeoru maastikukaitsealal on siin linnast lahkumata võimalik tutvuda nii loodud taimekollektsioonide kui kohaliku loodusega.
Avamaal ning kasvuhoonetes on ühtekokku ligi 9000 nimetust taimi.
Tallinna Botaanikaaia missioon on säilitada, arendada ja tutvustada rikkalikke taimekollektsioone ja herbaarkogusid ning teha teadus- ja loodusharidustööd elurikkuse säilitamiseks ja suurendamiseks. Tallinna Botaanikaaia visioon on olla tänapäevase keskkonnateadliku mõtteviisi ning aia- ja maastikukujunduse edendamise eestvedaja.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta