21. juunist 5. juulini on Tallinna Botaanikaaias võimalik tutvuda põneva pojengimaailmaga ning nautida kesksuvist õiteilu. Eksponeeritud on ligi 300 pojengi liiki-sorti-hübriidi.

  • Keskkonnaharidus
  • 20. juuni 2023
  • Foto: Anne Jaakson, Pojengipäevade kuraator / Tallinna Botaanikaaed

Kahe nädala jooksul saab osaleda ekskursioonidel ja kuraatoritundides, meisterdada lilleõisi, kuulata kontserti või jalutada iseseisvalt lõhnavate peenarde vahel. Külastajate abiga selgitatakse välja Tallinna Botaanikaaia kauneim pojengisort.

“Tallinna Botaanikaaia pojengide ekspositsiooni tasub külastada kindlasti mitu korda, kuna õitsemise perioodil näeb eri aegadel erinevaid sorte, nii varajasi kui ka kõige hilisemaid,” soovitab Tallinna Botaanikaaia pojengide ekspositsiooni ja pojengipäevade kuraator Anne Jaakson.

28. juuni kuraatoritunnis ja 1. juuli konsultatsioonipäeval õpetab Anne Jaakson lihtsaid nippe, millele kodus tähelepanu pöörata, et taimed hästi kasvaksid. “Tänavune suur kuumus küpsetab õied väga kiiresti läbi. Kui võimalust on, soovitan taimi aeg-ajalt kasta. Veelgi olulisem on kastmine suve teises pooles, kui algab ettevalmistus järgmiseks aastaks,” selgitab Jaakson.
 

Kõik töötoad, kuraatoritunnid, ekskursioonid ja 1. juuli kontsert on sissepääsupileti sees, v.a Jaan Tätte kontsert neljapäeval, 29. juunil.

Pojengide ravim- ja ilutaimena kasvatamise traditsioon ulatub Hiinas mitme aastatuhande taha, nende õied sümboliseerivad kuninglikkust, jõukust ja ilu. Pojeng kui pärandtaim Eestis oli selle sajandi algul populaarsust kaotamas, nüüdseks aga on taas au sisse tõusnud ning põneva õiekuju ning -värviga sorte ja hübriide võib leida igast aiast.

Tallinna Botaanikaaed on avatud iga päev kell 10.00-19.00, k.a 23. ja 24. juunil. Seoses parkla lähistel toimuvate ehitustöödega on soovitatav botaanikaaeda tulekuks kasutada ühistransporti või jalgratast.