19.-21. augustil kell 11.00-19.00 peetakse Tallinna Botaanikaaias populaarset Tomatipidu, kus esitletakse sadu tomati- ja paprikasorte.

Tomatipeo kuraatori ja Tallinna Botaanikaaia metoodiku Tiia Jaanuse sõnul on maailmas aretatud ligi kümme tuhat sorti tomateid, mille viljad on väga erinevate maitsete ning kuju ja suurusega. “Tomatite maitsespekter võib olla magusast hapuni, erineva vürtsikusega. Ühevärviliste tomatite kõrval on mitmevärvilisi triibu- või laigumustrilisi, punaste ja oranžide kõrval kollaseid, roosasid ja tumevioletseid, peaaegu musti või valgeid. Ka Eestis on aretatud arvukalt maitsvate viljadega tomatisorte,” selgitab Jaanus. Tallinna Botaanikaaias näeb sama värvikirevat väljapanekut ning väljas on ligi 300 tomatisorti.

Näitusel eksponeeritavad tomatid ja paprikad pärinevad Lätist Valdis Pūliņši ja Tatjana Nagle ning Tallinna Botaanikaaia kollektsioonidest. Lisaks saab näha valikut varastest viinamarjasortidest Saare-Tõrvaaugu aiandist. Kohapeal on võimalik osta tomatiseemneid Läti kollektsioonidest. Saare-Tõrvaaugu aiand müüb viinamarju ja viinapuude istikuid kasvuhoones kasvatamiseks.

Ekskursioonid toimuvad Meelte Aias, loeng Palmimaja õppeklassis ning näitus Palmimaja konverentsisaalis. Osalemine näitusel ja üritustel tavapärase sissepääsutasu eest.

Tallinna Botaanikaaed on avatud iga päev kell 10.00-19.00. Botaanikaaia tavapilet suvehooajal on 6 eurot, sooduspilet 3 eurot.

Tomatipeo päevakava:

20. august

12.00 Loeng “Kompakttomatite aretuslugu ja kasvatamine” (Harri Poom Saare-Tõrvaaugu aiandist)

12.00 Ekskursioon Meelte Aias vene keeles (Maria Strukova)

13.00 Ekskursioon Meelte Aias eesti keeles (Tiia Jaanus)

21. august

12.00 Ekskursioon Meelte Aias vene keeles (Maria Strukova)

13.00 Ekskursioon Meelte Aias eesti keeles (Tiia Jaanus)

 

Registreerumine loengusse ja ekskursioonidele.