19.-27. novembrini toimub Tallinna Botaanikaaias selle aasta viimane temaatiline näitus, mis on pühendatud nõiataimedele.

Tallinna Botaanikaaia metoodiku ja näituse ühe kuraatori Urmas Laansoo sõnul on nõiataimede näitus põnev avastusretk taimede müstilisse maailma. “Juba aegade algusest on taimi peetud elusateks ja hingestatuteks ning elupaigaks maagilistele jõududele. Taimede abil on tulevikku ennustatud, neid on kasutatud kehast lahkumiseks ja hingede maailmas liikumiseks, haiguste ja kurja silma eest kaitsmiseks, armastatu tagasitoomiseks ja võõra vara röövimiseks.” 

Näitusel “Nõiataimed” on esindatud nii meie kultuuris teada-tuntud raviomaduste ja maagiaga seotud taimed kui ka maailma eri paigust pärit eksootilised taimed. “Lisaks esivanemate poolt austatud pihlakale, kadakale, pärnale, lepale, sarapuule ning paljudele teistele taimedele on võimalik lähemalt tutvuda ka paljude eksootiliste väetaimede võlujõuga nagu näiteks harilik aaloe, india nonipuu ja hõlmikpuu,” selgitas Laansoo.

Tallinna Botaanikaaia direktori Karmen Kähri sõnul tasub näitusele tulla nii nendel, kes tahavad ise nõiataimede kohta teada saada kui ka nendel, kes soovivad koos giidiga maagiliste taimede saladusi avastada. “Plaanilistele ekskursioonidele lisaks toimub 27. novembril psühholoogiamagister Helle Kaasiku loeng Amazonase vihmametsadest pärit psühhedeelse taimetee ayahuasca rituaalse kasutamise viisidest ja tulemustest ning maailma taimede tänuriitus Errol Varese eestvedamisel.” Näitus “Nõiataimed” on avatud botaanikaaia palmimajas iga päev kell 11.00-16.00.

Plaaniliste ekskursioonide toimumisaeg (ekskursioon ja tänuriitus sisalduvad piletihinnas):
19. november kell 12.00 (eesti keeles)
20. november kell 12.00 (eesti keeles)
26. november kell 12.00 (eesti keeles)
27. november kell 12.00 (eesti ja vene keeles)
27. november kell 13.00 Helle Kaasiku loeng psühhedeelsest taimete