Rohelise pealinna eriprogrammi raames korraldab Tallinna Botaanikaaed sel laupäeval ehk 11. novembril kell 11.00-14.00 roheteraapia teemapäeva. Külas on maastikuarhitekt Kadri Maikov.

Rohe- ja aiateraapia toob kokku looduse, vaimse heaolu ja mitmekülgsed oskused. Selle põneva valdkonna südames on erinevad koolkonnad, mis uurivad aiateraapia mõju nii sotsiaalsetele, psühholoogilistele kui ka emotsionaalsetele oskustele. “Tallinna Botaanikaaias astume teekonnale, kus avastame, kuidas leida roheluses mõtestatud tegevusi, mis on seotud nii vaimse võimekuse kui ka füüsiliste võimetega,” selgitas Kadri Maikov.

Teemapäeval saab kuulda keskkonnapsühholoogilistest mõjutajatest, mis muudavad aiateraapia kogemuse ainulaadseks ja isikupäraseks. Maikov tutvustab oma ettekandes teooriaid ja teraapiaid, mis toetavad nii vaimset arengut kui ka emotsionaalset tasakaalu. “Praktika kasvuhoones hõlmab nii aktiivseid kui ka passiivseid tegevusi, pakkudes igale osalejale võimalust avastada enda jaoks tervendavaid ja arendavaid aspekte rohelises keskkonnas,” sõnas Maikov.

Ettekanne rohe- ja aiateraapiast algab konverentsisaalis kell 11.00 ja praktiline osa troopikataimede kasvuhoones kell 13.00. Üritustel osalemine Tallinna Botaanikaaia tavapiletiga.

Registreerumine aadressil.

Tallinna Botaanikaaed on avatud iga päev kell 11.00-16.00. Seoses parkla lähistel toimuvate ehitustöödega on soovitatav botaanikaaeda tulekuks kasutada ühistransporti või taksot.