Äsja ilmunud Tallinna Keskkonnaameti aastaraamatus  tutvustatakse 2015. aasta töötulemusi ja tegevusi. Uue trükise kandvateks  teemadeks on keskkonnaharidus, elanikkonna teavitamine ameti teenustest, Tallinna loodusväärtustest ning linnakeskkonna olukorrast.

Uue aastaraamatu põhiteemaks on keskkonnateadlikkuse suurendamine Tallinna elanike hulgas, sest iga tallinlane on  kodulinnas keskkonnasõbraliku  elukeskkonna  kujundaja. Peaaegu kõikides artiklites rõhutatakse teavitustöö tähtsust. Lugeja leiab faktiderohke materjali, kuidas kujundatakse linnakodanike teadlikus erinevatel keskkonnateemadel, mis puudutavad nende igapäevaelu. Seeläbi toetab Tallinna Keskkonnaamet tallinlasi keskkonnasõbralikumate otsuste tegemisel.

2015. aastal esitas Tallinna linn taotluse  Euroopa rohelise pealinna tiitli saavutamiseks aastaks 2018.  Aastaraamatus refereeritakse taotluses esitatud informatsiooni iga indikaatori kohta,  milles on kirjeldatud linna keskkonnaseisundit ning viimase 5-10 aasta jooksul linnakeskkonna parandamiseks ellu viidud tegevusi ja saavutatud tulemusi.

Aastaraamatus on leidnud kajastust lõppenud aasta märkimisväärsed sündmused, sh Euroopa puu-pealinna tiitli omistamine  ja  keskkonnajuhtimissüsteemi EMAS rakendamine Tallinna Keskkonnaametis. 

2015. aastal pidas Tallinna Keskkonnaamet  jätkuvalt oluliseks Soome lahe kaitsealast tegevust.  Tallinna kahele supelrannale, Piritale ja Pikakarile  omistati teistkordselt rahvusvaheline ökomärgis Sinilipp, tunnustamaks neid kui puhta veega keskkonnasõbralikke randu. Rahvusvahelise Keskkonnahariduse fondi (FEE) žürii kõrge hinnangu pälvis  Tallinna supelrandades läbiviidud keskkonnahariduslik tegevus.

Edukalt lõppes välisprojekt „Võrdlusuuringud linnade veekaitses – Citywater“, mille peaeesmärgiks oli veekaitsealase teadlikkuse suurendamine Läänemere piirkonna  omavalitsustes ning rannikuvee seisundi järjepidev parandamine.  Soome lahe mõlemal pool kaldal nii Tallinnas kui Helsingis viidi aprillis üheaegselt läbi heakorrakuu talgud ja suvel toimusid  laste ja õpetajate ühised rahvusvahelised looduslaagrid. Ka need sündmused leidsid kajastust aastaraamatus.

Tavapäraselt tutvustab aastaraamat Tallinna linnaõhu, vee- ja looduskaitse, jäätmehoolduse, laste- ja koerte mänguväljakute, keskkonnainvesteeringute ja -planeeringute ning keskkonnahariduse alaseid  tegevusi, sh keskkonnasõbraliku liikumise kuu koos autovaba päevaga, energiapäev, Prügihundi ja teised keskkonnakampaaniaid ning rahvusvahelisest koostööst sündinud uued saavutused  ja töötulemused.  Raamatus antakse ülevaade ameti haldusalas olevate Tallinna Jäätmekeskuse, Tallinna Botaanikaaia, Tallinna Kalmistute ja Tallinna Energiaagentuuri tegemistest.

Aastaraamatu tekste illustreerivad pildid Tallinna loodusväärtustest ja sündmustest. Raamatu tiraaž on 500 eksemplari. Kujundust ja trükki teostas OÜ Digimap. Väljaanne on trükitud taastoodetud paberile. Trükise saab kätte Tallinna Linnavalitsuse Teenindusbüroost (Vabaduse plats 7, Roosikrantsi tänava poolsest infosaalist), Tallinna Keskkonnaameti valvelauast (Harju 13), Eesti linnade ja valdade päevadel Tallinna stendilt ja Tallinna Keskkonnaameti üritustelt.

Tallinna Keskkonnaameti aastaraamat on loetav ka veebilehel.