Seoses koroonaviiruse kiire levikuga on Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakonnad ja haruraamatukogud alates tänasest kuni 1. maini (või kuni eriolukorra lõppemiseni) suletud. Samuti ei sõida marsruudil raamatukogubuss Katariina Jee.

Täna, 16. märtsil avati ajutine teeninduspunkt Estonia pst 8 eestikeelse kirjanduse osakonna uudistesaalis ja alates homsest, 17. märtsist avatakse teeninduspunktid ka Liivalaia 40 võõrkeelse kirjanduse osakonna üritustesaalis ja Vilde tee 72 Kännukuke raamatukogu suures saalis. Teeninduspunktide lahtiolekuaegadega saab tutvuda Tallinna Keskraamatukogu veebilehel.

Alates 13.03.2020 kuni eriolukorra lõppemiseni pikendab raamatukogu kõigi lugejate laenatud teavikute tagastustähtajad automaatselt. Samuti peatatakse sel perioodil tasu viivitatud aja eest. Soovitame raamatukogu külastamise edasi lükata kuni eriolukorra lõpuni ja mitte tulla juba laenatud teavikuid tagastama.

Ajutistesse teeninduspunktidesse on võimalik ette tellida raamatuid telefoni, e-posti või teiste e-kanalite kaudu. Raamatute leidmiseks saab kasutada e-kataloogi ESTER, valides asukohaks TlnKR kojulaenutus, TlnKR võõrkeelse kirjanduse kojulaenutus ja TlnKR Kännukuke kojulaenutus. Suletud haruraamatukogudest teavikuid tellida ei saa. Kohapeal on loodud võimalus tutvuda päevalehtedega ja kasutada hädavajadusel 15 minutit arvutit (meditsiiniasutustega suhtlemine, broneeringute tühistamine jne).

Kutsume külastama meie e-raamatukogusid!

ELLU – mitmekesine valik eestikeelset kirjandust
OverDrive – e-raamatud ja e-audioraamatud võõrkeeltes
RBdigital – e-ajakirjad võõrkeeltes