Loomade eestkoste organisatsioon Loomus kutsub homme, 23. mail, kell 17 Tallinna Keskraamatukokku (Estonia pst. 8) kuulama paneelvestlust “Loomade nimel Euroopas”. 

Loomus korraldab Euroopa Parlamendi valimiste eel paneelvestluse, et arutada, kuidas kõige paremini loomi Euroopa Liidu tasandil kaitsta. Loomade kannatused ei tunne riigipiire ning loomakaitse väljaspool Eestit mõjutab nii kaudselt kui otseselt siinseid loomi. Seetõttu on oluline teha teadlikult koostööd rahvusvahelisel tasandil. Mõned olulised teemad:

  • Karusloomafarmid tuleb keelustada terves Euroopa Liidus, sh keelustada karusnahast tehtud toodete müük, et karusloomafarme ei kolitaks piiri taha;
  • Euroopa angerjate müük, püük, ümberasustamine ja toiduks nuumamine tuleb lõpetada ja sellega tegeleda nii Eesti kui Euroopa tasandil;
  • lemmikloomade müük on rahvusvaheline tööstusharu, mis vajab tugevamat reguleerimist ja järelvalvet tagamaks, et ei tegeletaks ülearetusega ega hoitaks loomi halbades tingimustes jne.

“Ootame põnevat vestlust ning julgeid seisukohti. Loomakaitsest tuleb rääkida reaalselt loomade, mitte tööstuse huvidest, õigustest ja kaitsest lähtuvalt,” avaldas Loomuse kommunikatsioonijuht Farištamo Eller lootust.

Paneelvestluses osalevad: Marina Kaljurand (Sotsiaaldemokraatlik Erakond), Andrei Korobeinik (Keskerakond), Rain Epler (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond), Evelyn Sepp (Eestimaa Rohelised) ja Karmen Joller (Reformierakond). Paneeli modereerib Loomuse kommunikatsioonijuht Farištamo Eller.

Loomus on kokku pannud põhjaliku analüüsi, kus on vaadeldud nii erakondade programme kui ka kandidaatide praeguseid ja varasemaid seisukohti. Aasta alguses andis Loomus välja ka 13 soovitust kõikidele kandidaatidele..