Pühapäeval avatati suvehooajaks Koidu, Kristiina, Videviku ja Virmalise tänavate vahelises pargis Uue Maailma aed, kus Uue Maailma asumi elanikud saavad septembri lõpuni kasvatada üheskoos rediseid, herneid, peterselli, päevalilli ja palju muud ilusat, maitsvat ja lõhnavat.

„Uue Maailma aia peamine idee on innustada piirkonna elanikke aiarõõme nautima ja peenraid rohides naabritega sõbrunema," ütles Madle Lippus, Uue Maailma Seltsi eestvedaja.

„Tegelikult on aia loomine ka sissejuhatus tänavusele Uue Maailma tänavafestivalile, mille teemaks on „Aed kolib tänavale". Kutsume kõiki kohalikke elanikke korrastama oma aedu ning kasvatama taimi, mida saaks festivali ajal kasutada tänavaruumi ilmestamiseks või laadal müümiseks," rääkis Lippus.

Uue Maailma aia on kujundanud maastikuarhitekt Maarja Gustavson. Gustavson selgitas kommuuniaia mõtet Õhtulehele, et kui keegi keedab suppi ja tal on tilli vaja, siis ta lippab sinna ja võib võtta. "Lihtsalt heaperemehelikkus loeb, et ta ei võta kõike, et teine saab ka oma supile," täpsustas Gustavson.

Uue Maailma Selts otsib selleks suveks oma seltskonda ka “Uue Maailma aednikku”, kelle ülesandeks saab aia eest hoolitsemine kolme suvekuu vältel.

Uue Maailma linnajagu paikneb Tallinna kesklinnas Tehnika, Suur-Ameerika ja Pärnu mnt. vahelisel alal. Uue Maailma Selts on mittetulunduslik organisatsioon, mille tegevuse eesmärgiks on edendada piirkonna elanike, äride ja korteriühistute koostööd ning muuta Uus Maailm omanäoliseks elukeskkonnaks ja paigaks, kus on hea olla nii asumi elanikul kui ka külastajal.