Eestimaine energiaettevõte Alexela tutvustas täna oma uut nutikat e-mobiilsuse täisteenuslahendust, millega võtab vedada Eesti elektromobiilsuses kauaoodatud kvaliteeditõusu. Lahendust oli kohapeal uudistamas arvukas seltskond. Näha sai põnevaid ja väga erineva hinnaklassiga särtsumasinaid.

„Meid eristab turuosalistest see, et oleme ainsa Eesti tanklaketina loodushoiu nimel aastaid arendanud keskkonda vähem koormavaid tankimislahendusi nagu LPG, CNG ja LNG. Toodame ise ka lehmasõnnikust autokütust biometaani, oleme loonud iga autosõitja jaoks mugava võimaluse oma tankimistelt loodusele tagasi anda, annetades igalt tangitud liitrilt ühe sendi keskkonnamõjude heastamiseks. Igati loogiline jätk sellele on nüüd kogu e-mobiilsuse väärtusahela eestvedamine. Kogemusi, teadmisi ja särtsu meil selleks jagub,“ rääkis AS Alexela e-mobiilsuse valdkonna juht Alan Vaht ettevõtte laadimislahenduste tutvustamise sissejuhatuseks.

Alexela e-mobiilsuse lahendus võimaldab selle tellijatel nagu korteriühistutel, büroohoonetel või näiteks kaubanduskeskustel juhtida oma energiatarbimist targalt ning saada osa Alexela energiakaubamaja teenus- ja tooteportfellist. Samuti hakkab Alexela paigaldama üle-eestiliselt tuhandeid poolkiireid laadijaid ning samuti ka uuel tipptehnoloogial põhinevaid superlaadijaid, mis kaotavad järjekorrad, võimaldavad intelligentset dünaamilist laadimist isegi kuni viiele elektriautole samaaegselt ja on võimsusega kuni 322 kW.

Paigaldatavate superlaadijatega muudab energiaettevõte senise ülikiire laadimise koguni kaks korda kiiremaks. Laadijate tulevikukindlust näitab tõik, et laadijad ise on suutelised laadima 100 km sõiduulatust isegi 3 minutiga, mis tähendab valmisolekut tuleviku elektriautodeks.

„Oleme uhked ja meil on hea meel, et Alexela on valinud meid Eesti elektriautode laadimise infrastruktuuri rajamisel oma partneriks. Tuginedes meie laiaulatuslikule kompetentsile elektrivõrkude, energiasüsteemide ja e-mobiilsuse valdkonnas, saame pakkuda tulevikukindlaid lahendusi jätkusuutlike ja konkurentsivõimeliste infrastruktuuride rajamisel,“ ütles Jussi Mäntynen, Siemens Osakeyhtiö elektrifitseerimise ja e-mobiilsuse juht.

Rahvusvahelise uuringu Sustainable Brand Index™ kohaselt on tarbijate hinnangul Alexela kütuseettevõtetest sotsiaalselt ja keskkonnaalaselt esikohal. Kütuseettevõtete paiknemine uuringu tulemuste kohaselt on jägnev: Alexela (13. koht), Circle K (24. koht), Olerex (29. koht), Neste (42. koht).