Vähem kui kuu aja pärast, 4.-6. märtsil, toimub Pühajärve puhkekeskuses üheksas üliõpilaste teaduskonverents TalveAkadeemia, mis tänavu võtab luubi alla bioloogilise mitmekesisuse ehk elurikkuse teema, teatas Eesti Maaülikool.

TalveAkadeemia 2011 sisujuht Maris Plado sõnul mõjutas tänavuse konverentsi teema valikut see, et 2010 oli rahvusvaheline bioloogilise mitmekesisuse aasta. „Elurikkuse kaitse on äärimiselt oluline ja nagu me avastasime, ka väga põnev teema, mis on seotud pea kõigi eluvaldkondadega. TalveAkadeemia konverentsil vaatamegi bioloogilise mitmekesisuse kaitset läbi majanduse-, kultuuri-, tehnoloogia- ja sotsiaalteemade. Tahame, et elurikkus tekitaks huvi ka otseselt mitte loodusteadusi õppivates tudengites,“ ütles Plado.

TalveAkadeemia konverentsil „Elurikkus- elus rikkus“ astuvad üles Eesti ja välismaa teadlased, kes arutlevad elurikkuse olemuse ja vajalikkuse üle. Teiste teemade hulgas tutvustatakse elurikkuse ajalugu, kokkupuutepunkte inimesega ning seoseid tehnoloogia arenguga.

„Inimese heaolu- ja püsimajäämine- siin planeedil sõltub suurest hulgast teistest liikidest, kes tagavad meile hapnikurikka õhu, puhta vee, mitmekesise toidulaua, materjalid, ravimid, kaitse erosiooni ja üleujutuste eest jne“, kommenteeris konverentsi avaesineja, TTÜ vanemteadur Olle Hints, elurikkuse teemalähedust inimese heaoluga.

TalveAkadeemia üheks eesmärgiks on edendada eesti keelset teadust ja säästva arengu kontseptsiooni lõimumist erinevate eluvaldkondadega. Esimesel päeval tulevad ettekandmisele sügisel toimunud tudengite teadusartiklite konkursi parimad tööd, mille läbi saavad tudengid tutvustada oma uurimustegevust. Teisel päeval toimuvate grupitööde kaudu on võimalik mõista elurikkuse seost nii majanduse, tervise, põllumajanduse ja kultuuriga.

Et tagada kõigile võrdne võimalus üritusest osa saada, saab konverentsile osalejaks kandideerida 14.-18. veebruarini motivatsioonikirja alusel. Sooviavaldajatelt ei eeldata eelnevaid teadmisi elurikkuse kohta, vaid huvi ja tahtmist rohkem teemast teada saada.

TalveAkadeemia konverents on toimunud alates 2003. aastast koostöös Eesti Maaülikooli, Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli tudengitega. TalveAkadeemiat toetavad Keskkonnainvesteeringute Keskus, Haridus- ja Teadusministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu, Edelaraudtee.

Infot programmi ja kandideerimise kohta leiab TalveAkadeemia kodulehelt.