Leedu päevade raames toimub 3. märtsil algusega 17:00 Tartus Tiigi seltsimajas (Tiigi 11) tantsutuba, kus kõik huvilised saavad õppida Leedu rahvatantse ja mõned rahvalaulud ansambli Kadujo juhendamisel.

Tantsutoa alguses toimub lühikene Leedu rahvamuusika kontsert, mille käigus antakse ansambli Kadujo esituses põgus ülevaade Leedu rahvalikest puhkpillidest ja sutartines'te eriilmelisusest. Tantsutuppa on oodatud musitseerima ja tantsima kõik rahvamuusikasõbrad, kel on soov õppida leedulaste juhendamisel rahvatantse, ringmänge ja rahvalaule Leedust. Mõistlik on enda heaolu tagamiseks kaasa võtta häid tuttavaid, vahetusjalanõud ja külakosti ühisele teelauale.

Kadujo on peamiselt Leedu traditsioonilist polüfoonilist lauluvormi sutartinės't esitav ansambel Kaunasest. 2008. aastal loodud ansambli repertuaaris on erinevaid Leedu rahvalaule, -tantse ja tantsumuusikat, kuid peamine selle kollektiivi eesmärk on ikkagi keskenduda sutartinės'e põhiolemusele, mille tulemusena valmis 2014. aastal CD-plaat „Aukseliu lingo, perlaliu mirgo“.

Kadujo tegutseb aktiivselt osaledes erinevatel sündmustel, festivalidel ning mitmesugustes projektides Leedus ja välismaal. Lisaks kontsertidel esinemisele juhendavad ansambli Kadujo liikmed meelsasti õpitubasid, mille käigus saavad huvilised tutvust teha Leedu rahvatantsude tantsimisega ja õppida laulma mõnda sutartinės't.

Tantsutoa viib läbi ansambel Kadujo koosseisus:
Laura Lukenskienė (laul, viiul, kannel, rahvalikud puhkpillid, tantsuõpetus)
Herminija Vokietaitienė (laul, trumm)
Vilma Miliūtė (laul, akordion)
Liuda Stapulionienė (laul)
Aurimas Venckūnas (laul, tantsuõpetus)
Jūratė Kluonė (laul)

Osalemine on priipärast.

Korraldaja: Tartu Leedulaste Selts
Koostööpartnerid: Folklooriklubi Maatasa, Tiigi Seltsimaja, Tartu Ülikool, Leedu Vabariigi Suursaatkod Eestis
Toetajad: Leedu Vabariigi Välisministeerium, Global Lithuania