Tartu Ülikooli botaanikaaias avataval näitusel „Pilguheit SEEMNETE salailma“ eksponeeritakse erinevaid taimeseemneid ja seemnetest meisterdatud laste fantaasiarikkad kunstiteoseid. Näitust saab uudistada 27. jaanuarist 6. märtsini.

Seeme on uue elu ja uue taime alge. Nii palju kui on Maal erinevaid taimeliike, on sama palju ka erinevaid seemneid, mis moodustavad omaette maailma. On pisikesi ja tohutu suuri seemneid: värvilisi, läikivaid, karvaseid, ümmargusi, kandilisi, kui ka mürgiseid ja tervisele kasulikke seemneid – seemnemaailma valik on kirju!

Näitusel „Pilguheit SEEMNETE salailma“ saab tutvuda, millised seemned on kõige tervislikumad ja millised on mürgised ja hoopis elule ohtlikud. Samuti saab vastuse küsimustele, kus kasutatakse seemned ja kuidas nad levivad. Lisaks on näitusel eksponeeritud laste fantaasiarikkad kunstiteosed. Avasta näituselt enda jaoks uusi teadmisi, naudi seemnete ilu ja olge üllatunud. Peamine kunstnik on ju loodus ise!

Esmakordselt osalesid botaanikaaia näituse valmimisel ka lapsed – oleme piiritult üllatunud, kui ilusad kunstitööd meile toodi. Me täname kõiki lapsi ja nende vanemaid ning lasteaiakasvatajaid, kes võtsid vaevaks saata meile töid, et osaleda näitusel!

Näitus „Pilguheit SEEMNETE salailma“ on Tartu Ülikooli botaanikaaias avatud 27. jaanuarist kuni 6. märtsini. Näitust saab külastada botaanikaaia piletiga. Külastamisel palume esitada COVID tõend vaktsineerituse või läbipõdemise kohta ja kanda maski.

Näituse koostamisel ja kujundamisel osalesid: Žanna Politsinski, Margit Hirv, Kersti Tambets, Janika Sammasto, Ülle Reier, Kristine Fenske, Margot Sakson, Vilma Veldre, Anni Rääts